Utropspris
Utropspris
Anders Wallin 2002 akvarell 76 X 105, rammått 91 X 119
nr. 747524
5 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 3h, 26m, 42s
Johannes Olsson blandteknik osignerad 61 X 85
nr. 747535
50 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 3h, 31m, 42s
Maria Ronnehed blandteknik 100 X 70
nr. 747534
2 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 3h, 30m, 42s
Ulrica Hydman Vallien, bemålat träsnitt 42/100, 57x76
nr. 747472
2 300 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 4h, 6m, 42s
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 4h, 21m, 42s
nr. 748311
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 5h, 35m, 42s
Arvid Mauritz Lindström, olja på duk 39x55
nr. 747813
650 kr
Utropspris: 2 500 kr
3d, 4h, 26m, 42s
Otydligt signerad olja på duk 1800-tal 29 X 23
nr. 747447
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 3h, 53m, 42s
nr. 747662
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 57m, 42s
Bertil Westerlund 2001 olja på pannå 78 X 87
nr. 747829
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 4h, 39m, 42s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 51m, 42s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
1 300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 55m, 42s
nr. 747679
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 4h, 33m, 42s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 4h, 31m, 42s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
200 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 3h, 57m, 42s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 5h, 33m, 42s
nr. 747484
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 3h, 21m, 42s
Patrick Jannin litografi 50/60 81 X 74
nr. 747540
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 3h, 35m, 42s
Sture Wikström (1921-1993) olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 747774
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 4h, 41m, 42s
Karin Bengtsson, olja på pannå 4 st, 44 X 32 cm och mindre
nr. 748086
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 3h, 47m, 42s
Nils E. Johansson, litografier 6 st, 40 X 29 cm
nr. 748101
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 4h, 1m, 42s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 4h, 39m, 42s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 4h, 41m, 42s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 4h, 47m, 42s