Onsdag ny dag för transport mellan auktionshusen fr.o.m. v10
Vår visningslokal i Karlskrona stängs i april
Utvalda auktioner
Se alla auktioner
Fat, Lisa Larsson, "Granada" Gustavsberg, diameter 28 cm.
nr. 740732
200 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 17m, 23s
Bronsskulpturer ett par H=83 och mindre, osignerade
nr. 739560
4 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
15h, 44m, 23s
Vicke Lindstrand (1904-1983) skål "Hällristningar, Kosta, 1950/60-tal, slipad och graverad dekor, diameter 27 cm, signerad: Kosta LG 502
nr. 740769
400 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 15h, 53m, 23s
Diamantring vitguld, 18k, tot 2,18ct varav den största stenen 0,9ct . De större stenarna med inneslutningar, en av de minsta stenarna med skada. Ringens storlek 17mm. tot vikt 6,3 gram
nr. 739729
9 000 kr
Utropspris: 25 000 kr
1d, 15h, 5m, 23s
Argon Audio, Forte a 5 mk2. Stativ ett par Dali.
nr. 739961
2 300 kr
Utropspris: 3 000 kr
16h, 17m, 23s
Bertil Vallien, glaskonst "Dreamer" Kosta Boda H=16
nr. 739695
1 600 kr
Utropspris: 2 500 kr
16h, 32m, 23s
Leksak plåt Lemann H=21
nr. 739576
250 kr
Utropspris: 800 kr
15h, 57m, 23s
Soffa, 2-sits, med "Lotus Lin" Svenskt tenn tyg, längd 137 cm höjd ca 80 cm.
nr. 740238
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 14h, 57m, 23s