Utropspris
Utropspris
Eric Cederberg, olja på pannå 27,5x21,5
nr. 750788
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 10h, 12m, 17s
Ingbritt Irene Lagerberg litografi 23/190 76 X 57
nr. 751002
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 10h, 36m, 17s
Axel Olsson, skulptur brons på Ölandssten, tot H = 38
nr. 751044
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 9h, 5m, 17s
Agda Holst, olja på pannå, 42 x 32
nr. 751097
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 9h, 42m, 17s
Hans Osswald olja på pannå 70 X 50
nr. 751248
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 9h, 5m, 17s
Eiler Löndal, marinmålning, olja på duk, 150 X 100 cm
nr. 751642
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 9h, 21m, 17s
Smail Ajkunic, akvarell 67x100
nr. 750484
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
8h, 56m, 17s
Smail Ajkunic, akvarell 75x105
nr. 750486
1 000 kr
Utropspris: 1 000 kr
8h, 58m, 17s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 129x109, otydligt signerad
nr. 750508
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
9h, 12m, 17s
Alain Berck-Vitz, blandteknik, 49 x 70
nr. 750699
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 6m, 17s
John Würtz blandteknik 76 X 57
nr. 750965
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 16m, 17s
Shoichi Hasegawa, Litografi, EA. 5/50 63 X 52
nr. 751000
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 35m, 17s
Oidentifierad konstnär olja på duk 67 X 75
nr. 751227
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 10h, 48m, 17s
Göran Hellberg olja på duk 60 X 64, Strömbrytare
nr. 751257
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 9h, 12m, 17s
Göran Hausenkamp, akryl på duk, 100 X 80 cm
nr. 751287
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 5m, 17s
Olja på duk "Köpenhamn" oidentifierad konstnär, signerad B.N, 49 X 42 cm
nr. 751770
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 23m, 17s
Olja på duk, Trädgårdsmotiv, oidentifierad konstnär, monogramsignerad daterad -98 (1898), 48 X 29 cm
nr. 751774
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 27m, 17s
Leonard Wiedh (1866-1938), landskapsmålning, olja på duk, 69 X 38 cm
nr. 751798
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 10h, 5m, 17s
Beverloo Corneille litografi 126/150 36 x 28
nr. 750652
500 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 9h, 30m, 17s
Patrick Jannin, litografi 53/60, rammått 64 x 60
nr. 750690
75 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 9h, 57m, 17s
Oscar Reutersvärd, färglitografi 56 x 90, 48 x 65
nr. 750691
250 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 9h, 58m, 17s
Thomas Hamann, litografi 50/50, 27x 81
nr. 750706
0 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 13m, 17s
Brittmarie Sundström olja på duk 60 X 60
nr. 750826
1 100 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 36m, 17s
John Würtz blandteknik 58 X 45
nr. 750842
750 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 52m, 17s