Utropspris
Utropspris
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 7h, 55m, 18s
nr. 748311
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 9h, 9m, 18s
nr. 747662
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 7h, 31m, 18s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 7h, 25m, 18s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
1 300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 7h, 29m, 18s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 8h, 5m, 18s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 7h, 31m, 18s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 9h, 7m, 18s
nr. 747484
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 6h, 55m, 18s
Sture Wikström (1921-1993) olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 747774
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 8h, 15m, 18s
Karin Bengtsson, olja på pannå 4 st, 44 X 32 cm och mindre
nr. 748086
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 7h, 21m, 18s
Nils E. Johansson, litografier 6 st, 40 X 29 cm
nr. 748101
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 7h, 35m, 18s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 8h, 13m, 18s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 8h, 15m, 18s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 8h, 21m, 18s
Inge Pettersson, olja på duk, 129 X 38 cm
nr. 747859
550 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 1m, 18s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 7h, 47m, 18s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 7h, 59m, 18s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 19m, 18s
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 3m, 18s
Heriberto Cogollo, litografier 2 st, 66 X 52 cm och mindre
nr. 748313
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 13m, 18s
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
1 100 kr
Utropspris: 600 kr
9h, 7m, 18s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
300 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 31m, 18s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 9h, 17m, 18s