Utropspris
Anders Wallin 2002 akvarell 76 X 105, rammått 91 X 119
nr. 747524
5 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
18h, 21m, 54s
Maria Ronnehed blandteknik 100 X 70
nr. 747534
2 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
18h, 25m, 54s
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 19h, 16m, 54s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
1 300 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 18h, 50m, 54s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Kusten vid Haväng 1984
nr. 747963
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 18h, 55m, 54s
nr. 747484
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
18h, 16m, 54s
Patrick Jannin litografi 50/60 81 X 74
nr. 747540
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
18h, 30m, 54s
nr. 747679
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
19h, 28m, 54s
Nissan Engel litografi 24/75 49 X 64
nr. 747538
700 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 29m, 54s
Arvid Mauritz Lindström, olja på duk 39x55
nr. 747813
650 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 19h, 21m, 54s
nr. 747662
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 18h, 52m, 54s
Sture Wikström (1921-1993) olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 747774
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 19h, 36m, 54s
Stig Wernheden, olja på duk, 82 X 58 cm
nr. 747775
600 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 19h, 38m, 54s
Johannes Olsson blandteknik osignerad 61 X 85
nr. 747535
550 kr
Utropspris: 6 000 kr
18h, 26m, 54s
Inge Pettersson, olja på duk, 129 X 38 cm
nr. 747859
550 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 18h, 22m, 54s
Gunilla Mann, offset-tryck, signerat32 X 35 cm
nr. 747641
500 kr
Utropspris: 300 kr
20h, 42m, 54s
Staffli, dukar, rullbord, färger, penslar mm
nr. 747902
500 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 18h, 48m, 54s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 19h, 34m, 54s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Höstkänning Kivik 1982
nr. 747961
450 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 18h, 54m, 54s
Nils E. Johansson, litografier 5 st, 65 X 11 cm
nr. 748104
450 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 19h, 2m, 54s
Koenig olja på duk 59 X 89
nr. 747576
400 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 53m, 54s
Skulptur, textil monterad på träplatta, oidentifierad konstnär, 50 X 34 X 20 cm
nr. 747901
400 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 18h, 46m, 54s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 19h, 26m, 54s
Nils E. Johansson, litografier 6 st, 40 X 29 cm
nr. 748101
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 18h, 56m, 54s