Utropspris
Radio, 1900-talets mitt. Längd 52 cm.
nr. 734772
550 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 40m, 53s
Blankettbord 61 X 41 H=20
nr. 739461
250 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 40m, 53s
Förstärkare, Yamaha RX-V450
nr. 739619
150 kr
Utropspris: 600 kr
10h, 40m, 53s
Trälåda med reklamtryck B=49
nr. 739462
125 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 41m, 53s
Spegel furu 90 X 70
nr. 739463
0 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 42m, 53s
Fåtölj, 1900-talets andra hälft, bredd 87 cm
nr. 739622
150 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 42m, 53s
Fåtölj m. fotpall, Yngve Ekström, "Lamino"
nr. 739464
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
10h, 43m, 53s
Orientalisk trätavla 80 X 151
nr. 739465
100 kr
Utropspris: 600 kr
10h, 44m, 53s
Soffa i sammet, 1900-talets andra hälft, längd 145 cm
nr. 739623
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
10h, 44m, 53s
Snickarskåp 41 X 64 X 21
nr. 739466
125 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 45m, 53s
Servisdelar, Grön Anna, Rörstrand, 5+4. Diameter 24 cm och 20,5 cm.
nr. 739800
450 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 45m, 53s
Väggplattor 2 st Söholm och UE H=35 och mindre
nr. 739467
100 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 46m, 53s
Karmstolar 2 st + stolar 2 st, Gustaviansk-stil, 1900-tal
nr. 739624
100 kr
Utropspris: 800 kr
10h, 46m, 53s
Bordslampor 3 st H=53 och mindre
nr. 739468
100 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 47m, 53s
Våg äldre H=39
nr. 739469
350 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 48m, 53s
Skinnfåtölj, 1900-talets andra hälft, bredd 80 cm
nr. 739643
250 kr
Utropspris: 800 kr
10h, 48m, 53s
Herrarmbandsur, 2 st, Tissot, mekanisk, 1950-tal och Kompass, quartz, B = 45 o mindre
nr. 739470
300 kr
Utropspris: 800 kr
10h, 49m, 53s
Prismärkare 3 st
nr. 739471
250 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 50m, 53s
Kontaktgrill, Exxent
nr. 739647
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
10h, 50m, 53s
Jordglob, plåt, Chad Valley, England, höjd 28 cm.
nr. 739806
250 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 50m, 53s
Inge Pettersson olja på duk 23 X 32
nr. 739472
300 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 51m, 53s
Akos J Sollar litografi 14/300 50 X 687, Per Eklund
nr. 739525
175 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 52m, 53s
Snurrpall, 18/1900-tal, svärtat trä
nr. 739648
300 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 52m, 53s
Akos J Sollar litografi 150/500 50 X 68, Ronny Pettersson
nr. 739526
400 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 53m, 53s
58
58