Utropspris
Allmogetextilier mm
nr. 759951
0 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 11m, 12s
Äldre träskrin ett parti 18/1900-tal, L=30 & mindre
nr. 759984
450 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 40m, 12s
Kopparformar + allmogekudde
nr. 759989
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 25m, 12s
Smörkärnare, allmoge, 18/1900-tal, höjd 46 cm
nr. 760143
200 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 6h, 38m, 12s
Skåp, allmoge, 1800-tal, 175 X 98 X 52 cm
nr. 760360
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 12m, 12s
Kista, L = 110
nr. 760206
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 6h, 32m, 12s
Stolar 2 st 18-1900-tal
nr. 760368
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 21m, 12s
Blekingestol 1800-tal
nr. 760418
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 6h, 36m, 12s
Bord med lådor 1800-tal 91 X 55 H=72
nr. 760736
300 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 6h, 44m, 12s
Trägubbe Kronblom signerad PH Söderström H=22
nr. 760776
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 7h, 16m, 12s
Malmgryta 17-1800-tal D=35
nr. 760837
125 kr
Utropspris: 300 kr
7d, 6h, 24m, 12s
Vattenbehållare på stativ + instrument L=76 och mindre
nr. 760838
100 kr
Utropspris: 400 kr
7d, 6h, 25m, 12s
Ljusstake mässing 1700-tal barock H=14, fot D=12
nr. 760839
500 kr
Utropspris: 600 kr
7d, 6h, 26m, 12s
Tumlare 2 st + snusdosor 2 st mässing 17-1800-tal L=13 och mindre
nr. 760874
175 kr
Utropspris: 800 kr
7d, 6h, 48m, 12s
Svepask m.m L=28 och mindre
nr. 760878
400 kr
Utropspris: 400 kr
7d, 6h, 52m, 12s
Dräktsmycken silver med glasstenar 18-1900-tal
nr. 760891
550 kr
Utropspris: 500 kr
7d, 7h, 5m, 12s
Picknickbord, 1st, galvad stål och trä, l = 150 cm, total bredd = 177 cm
nr. 761088
300 kr
Utropspris: 400 kr
7d, 7h, 16m, 12s
Nav till vagnshjul 2st mm
nr. 760931
300 kr
Utropspris: 400 kr
7d, 7h, 30m, 12s
Träkar på benställning äldre L=126
nr. 761132
250 kr
Utropspris: 800 kr
8d, 7h, 55m, 12s
Träkar äldre L=126
nr. 761143
100 kr
Utropspris: 800 kr
8d, 7h, 59m, 12s
Pardörrar 17-1800-tal 180 X 60 ca
nr. 761146
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
8d, 8h, 1m, 12s
Äldre verktyg och vävtillbehör mm 2 lådor L=102 och mindre
nr. 761170
175 kr
Utropspris: 300 kr
8d, 8h, 17m, 12s
Bila L=63
nr. 761172
400 kr
Utropspris: 400 kr
8d, 8h, 19m, 12s
Skåp, 1900 talets början, h = 184 cm, bred 78 cm, djup = 44 cm
nr. 761430
175 kr
Utropspris: 1 000 kr
9d, 6h, 50m, 12s