Utropspris
Utropspris
Anders Wallin 2002 akvarell 76 X 105, rammått 91 X 119
nr. 747524
5 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 1h, 20m, 58s
Johannes Olsson blandteknik osignerad 61 X 85
nr. 747535
50 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 1h, 25m, 58s
Maria Ronnehed blandteknik 100 X 70
nr. 747534
2 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 1h, 24m, 58s
Ulrica Hydman Vallien, bemålat träsnitt 42/100, 57x76
nr. 747472
2 300 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 2h, 0m, 58s
Arvid Mauritz Lindström, olja på duk 39x55
nr. 747813
650 kr
Utropspris: 2 500 kr
3d, 2h, 20m, 58s
Otydligt signerad olja på duk 1800-tal 29 X 23
nr. 747447
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 1h, 47m, 58s
Bertil Westerlund 2001 olja på pannå 78 X 87
nr. 747829
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 2h, 33m, 58s
nr. 747679
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 2h, 27m, 58s
Patrick Jannin litografi 50/60 81 X 74
nr. 747540
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 1h, 29m, 58s
Ingo Schütte, litografi, 36/200, 99 X 69 cm
nr. 747235
500 kr
Utropspris: 800 kr
1h, 12m, 58s
Santos Chavez träsnitt 35 / 60 54 x 44
nr. 747543
175 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 1h, 30m, 58s
Frédéric Bouché EA 49 X 68
nr. 747699
175 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 1h, 16m, 58s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Höstkänning Kivik 1982
nr. 747961
450 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 53m, 58s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Kusten vid Haväng 1984
nr. 747963
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 54m, 58s
Ture Petersson, olja på duk -1952 73x54
nr. 748292
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 30m, 58s
Fred Hultén olja på duk-57 30 X 48
nr. 747323
800 kr
Utropspris: 600 kr
2h, 18m, 58s
Brittmarie Sundström litografi 69/190 58 X 76
nr. 747527
75 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 21m, 58s
Bo Larsson litografi 31/190 47 X 64
nr. 747530
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 22m, 58s
Thommas Hamann litografi 5/60 29 X 79
nr. 747536
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 26m, 58s
Österlund olja på duk 63 X 98
nr. 747573
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 49m, 58s
Frans Gard olja på duk 64 X 90
nr. 747579
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 55m, 58s
Eugen Montelin 3 st litografier, rammått 72 X 52 och mindre
nr. 747700
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 1h, 17m, 58s
nr. 747789
100 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 2h, 11m, 58s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 44,5x64,5, mongramsignerad "GP"
nr. 748099
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 1h, 58m, 58s