Utropspris
Utropspris
Hans Peder Aaland, olja på duk, 59 X 48 cm
nr. 751771
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 28m, 56s
Axel Johansen, olja på duk, Köpenhamn, 1928, 40 X 32 cm
nr. 751777
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 34m, 56s
Carl Einar Borgström, bronsskulptur, osignerad, höjd 10 cm
nr. 751802
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 16m, 56s
Torgny Rydehl olja på duk 62 X 73, Tylesand
nr. 750485
75 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 0m, 56s
Tryck 1160 X 120
nr. 750493
0 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 7m, 56s
Erik Håfström, olja på pannå 50x80
nr. 750525
0 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 23m, 56s
Oidentifierad konstnär, litografi 55/250, 81x60
nr. 750540
50 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 36m, 56s
Bendt Lauridsen olja på duk 59 X 89
nr. 750580
0 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 12m, 56s
Leif Nielsen olja på duk 75 X 100
nr. 750583
0 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 15m, 56s
Curt Bjernevi litografi 67/190 48 X 26
nr. 750648
450 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 31m, 56s
Curt Bjernevi litografi 108/190 48 X 26
nr. 750649
450 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 32m, 56s
Josef Schibli, färgetsning 84/200, 22 x 27
nr. 750689
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 59m, 56s
Kyrkbåt L=33
nr. 750819
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 32m, 56s
Tage Rudolf Ahlm olja på duk 44 X 53
nr. 750822
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 35m, 56s
Bengt Hillgrund olja på duk 31 X 63
nr. 750829
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 42m, 56s
Almanackor inramade 60 X 80
nr. 750830
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 43m, 56s
Ada A Nilsson olja på duk 45 X 54
nr. 750834
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 47m, 56s
Knut Arnerud 2 st akvareller 33 X 49 och mindre
nr. 750837
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 50m, 56s
Axel Olsson olja på duk 38 X 28
nr. 750847
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 58m, 56s
Helmtrud Nyström litografi 73/75 39 X 39
nr. 750855
350 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 1m, 56s
Monogramsignerad olja på duk 54 X 65
nr. 750860
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 4m, 56s
Lars Gunnar Larsson litografi 22/99 37 X 43
nr. 750864
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 6m, 56s
Julian Trevelyan litografi 65/350 72 X 55
nr. 750869
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 9m, 56s
Sven Erik Johansson litografi 24/260 58 X 75
nr. 750874
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 13m, 56s