Utropspris
Pavel Fleischmann 2 st teckningar 35 X 25 och mindre
nr. 759859
100 kr
Utropspris: 300 kr
1h, 23m, 33s
Oidentifierad konstnär olja på duk 36 X 29
nr. 759861
1 100 kr
Utropspris: 300 kr
1h, 25m, 33s
Saint Geniet, litografi, EA, 69 X 51 cm
nr. 759875
300 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 26m, 33s
Färgetsning, oidentifierad konstnär, 60 X 47 cm
nr. 759878
175 kr
Utropspris: 300 kr
1h, 30m, 33s
Ingeborg Wettergren sydd tavla, rammått 19,5 X 15
nr. 759874
125 kr
Utropspris: 300 kr
1h, 31m, 33s
Olle Svanlund -77 litografi 90/178 48 X 63
nr. 759877
300 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 32m, 33s
Frans Lundberg olja på duk 49 X 59
nr. 759880
50 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 33m, 33s
Oidentifierad konstnär olja på duk 60 X 49
nr. 759881
50 kr
Utropspris: 300 kr
1h, 34m, 33s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 118 X 80 cm, signerad och daterad -35
nr. 759969
175 kr
Utropspris: 800 kr
2h, 54m, 33s
Träkonst mm, L=38 & mindre
nr. 759991
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 23m, 33s
Etsningar mm
nr. 759993
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 25m, 33s
Skolplansch Nils Tirén 73 X 96
nr. 759996
250 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 28m, 33s
Jan Wolf akryl på duk 90 X 100, Paris Dance II
nr. 760002
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 1h, 34m, 33s
Harald Grennard olja på duk 64 X 91
nr. 760003
250 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 35m, 33s
Anita Nilsson Billgren gouache 75 X 57
nr. 760004
300 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 36m, 33s
Oidentifierad konstnär, tryck 6 st, 39 X 29 cm och mindre
nr. 760149
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 38m, 33s
August Rodin, Efter skulptur, konstmassa, 1900/2000-tal, höjd 15 cm
nr. 760155
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 1h, 40m, 33s
Kristina Eriksson, (Född 1948) Teckning, blyerts och akvarell, 28 X 20,5 cm
nr. 760168
2 200 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 46m, 33s
Ingrid Nordström (1933-2004), olja på pannå, 59 X 47 cm
nr. 760169
400 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 48m, 33s
Ingrid Nordström (1933-2004), olja på pannå 2 st, 14 X 10 cm och mindre
nr. 760171
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 50m, 33s
Ulf Trotzig, färgetsning, 48/125, 52 X 38 cm
nr. 760172
750 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 52m, 33s
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad och daterad 1949, 48 X 37 cm
nr. 760220
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 2h, 30m, 33s
Stilleben, olja på pannå, oidentifierad konstnär, 30 X 27 cm, signerad a tergo "Tobak" 1934 UD
nr. 760269
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 34m, 33s
Stilleben, olja på duk, oidentifierad konstnär, 34 X 25 cm, monogramsignerad
nr. 760270
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 36m, 33s