Utropspris
Utropspris
Skulptur, textil monterad på träplatta, oidentifierad konstnär, 50 X 34 X 20 cm
nr. 747901
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 3h, 7m, 39s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 43 X 35 cm
nr. 748142
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 3h, 59m, 39s
Otto Goetze, etsningar 2 st, 38 X 27 cm
nr. 748210
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 9m, 39s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 35x55, signerad "Pulinge"
nr. 748241
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 21m, 39s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå 39x52, signerad "L Weng"
nr. 748242
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 22m, 39s
Engelska tryck med jaktmotiv 4st 17x24
nr. 748387
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 45m, 39s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
75 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 35m, 39s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 25 X 20 cm
nr. 747236
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 7m, 39s
nr. 747265
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 19m, 39s
Ellis Wallin olja på duk 45 X 54
nr. 747317
50 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 34m, 39s
Paul Holsby -62 3 st litografier 12 X 16
nr. 747319
75 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 36m, 39s
Nils-Erik Johansson litografi 14/260 25 X 17
nr. 747354
75 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 2m, 39s
Ingvar Carlsson olja på duk +Tina Lundgren 2 st litografier, Kristianstadmotiv 29 X 39 och mindre
nr. 747358
125 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 6m, 39s
Per Svensson, 1976, färglitografi 18/100, 49 x 64
nr. 747372
50 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 18m, 39s
John Coward 1979 akvarell 9 X 27
nr. 747445
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 8m, 39s
Tavlor 3 st foto textil och collage 37 X 19,5 och mindre
nr. 747452
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 12m, 39s
Folke Rönnblom + 2 st tryck, rammått 45 X 36
nr. 747454
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 3h, 13m, 39s
Margareta Sjödin, blandteknik på papper, 26 X 20 cm
nr. 747636
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 53m, 39s
Gunilla Mann, offset-tryck, signerat32 X 35 cm
nr. 747641
500 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 5h, 3m, 39s
Bert Jonny Nilsson litografi 77/400 34 X 29
nr. 747678
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 3h, 48m, 39s
Väggur, 1800-tal + tryck i nyrenässansram, H = 67 o mindre
nr. 747691
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 1m, 39s
Oidentifierad konstnär, litografi 105/1400, 36x42
nr. 747764
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 26m, 39s
nr. 747766
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 27m, 39s
Åke Ahlberg, litografi 125/195, 47x34
nr. 747768
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 28m, 39s