Utropspris
Utropspris
Ingo Schütte, litografi, 36/200, 99 X 69 cm
nr. 747235
500 kr
Utropspris: 800 kr
2h, 43m, 53s
Santos Chavez träsnitt 35 / 60 54 x 44
nr. 747543
175 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 3h, 1m, 53s
Frédéric Bouché EA 49 X 68
nr. 747699
175 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 2h, 47m, 53s
Inge Pettersson, olja på duk, 129 X 38 cm
nr. 747859
550 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 2h, 52m, 53s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Höstkänning Kivik 1982
nr. 747961
450 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 24m, 53s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Kusten vid Haväng 1984
nr. 747963
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 25m, 53s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 3h, 38m, 53s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 3h, 50m, 53s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 4h, 10m, 53s
Ture Petersson, olja på duk -1952 73x54
nr. 748292
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 3h, 1m, 53s
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 4h, 54m, 53s
Heriberto Cogollo, litografier 2 st, 66 X 52 cm och mindre
nr. 748313
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 5h, 4m, 53s
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
1 100 kr
Utropspris: 600 kr
4h, 58m, 53s
Fred Hultén olja på duk-57 30 X 48
nr. 747323
800 kr
Utropspris: 600 kr
3h, 49m, 53s
Brittmarie Sundström litografi 69/190 58 X 76
nr. 747527
75 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 2h, 52m, 53s
Bo Larsson litografi 31/190 47 X 64
nr. 747530
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 2h, 53m, 53s
Thommas Hamann litografi 5/60 29 X 79
nr. 747536
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 2h, 57m, 53s
Österlund olja på duk 63 X 98
nr. 747573
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 3h, 20m, 53s
Frans Gard olja på duk 64 X 90
nr. 747579
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 3h, 26m, 53s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
300 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 4h, 22m, 53s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 5h, 8m, 53s
Eugen Montelin 3 st litografier, rammått 72 X 52 och mindre
nr. 747700
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 2h, 48m, 53s
Stig Wernheden, olja på duk, 82 X 58 cm
nr. 747775
550 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 8m, 53s
Janeric Johansson, litografi, 84/195, 38 X 30 cm
nr. 747786
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 30m, 53s