Utropspris
Vivian Karlsson, akvarell, 46x33
nr. 747954
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 2m, 34s
Gun Bellan olja på duk 37 X 45
nr. 747960
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 17m, 34s
Litografier 2 st Gun Bellan och Bertil Persson, rammått 28 X 30 och mindre
nr. 747970
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 26m, 34s
Gun Bellan olja på duk 34 X 26
nr. 747972
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 28m, 34s
David Gerstein skulptur, lackerad metall, höjd 36 cm
nr. 748079
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 3h, 4m, 34s
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad: G.L -1917, 35 X 30 cm
nr. 748119
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 42m, 34s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 44m, 34s
Maria Manuela Vintilescu, plansch, 69 X 49 cm
nr. 748136
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 56m, 34s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 4h, 4m, 34s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 4h, 6m, 34s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 59 X 39 cm
nr. 748208
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 3h, 8m, 34s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 48 X 38 cm
nr. 748209
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 3h, 10m, 34s
Monica Gilhorn, litografi 119/250, 51x42
nr. 748245
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 4h, 28m, 34s
Maja Braun, litografi 130/150, 48x34
nr. 748246
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 4h, 29m, 34s
Bertil Hansson, gouache 14x20
nr. 748290
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 2h, 54m, 34s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 46x55, signerad "NP Schön"
nr. 748297
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 2h, 59m, 34s
Bernard Buffet, offsettryck efter, 45x60
nr. 748298
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 0m, 34s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå monogramsignerad "EEGA", 54x48
nr. 748304
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 4m, 34s
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 4h, 48m, 34s
Margareta Carlstedt, träsnitt 229/300, 22 x 42
nr. 748442
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 15m, 34s
Träskrin, spegel och skulptur
nr. 748534
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 12m, 34s
Åke Wickström, olja på duk 1969, 65x90
nr. 748603
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 4h, 6m, 34s
Stenfragment, Börje Berglund-figur m.m.
nr. 748609
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 4h, 12m, 34s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 25 X 20 cm
nr. 747236
0 kr
Utropspris: 300 kr
3h, 10m, 34s