Utropspris
Felix Recondo, "Personnage aux Coussins" blandteknik på pannå, signerad och daterad 1979, 123 X 97 cm
nr. 748311
350 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 21h, 1m, 52s
R Hansen olja på duk 48 X 59
nr. 747591
300 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 37m, 52s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
300 kr
Utropspris: 600 kr
20h, 23m, 52s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 19h, 23m, 52s
nr. 748293
300 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 19h, 3m, 52s
Astrid Gate, graalvas, 219/299, Special Edition, utförd för Fyrklövern, H = 23 + ljussockel
nr. 748605
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 20h, 15m, 52s
Leopold Peer litografi 24/100 42 X 52
nr. 747697
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 46m, 52s
Christer Bording (Född 1948) skulptur, diabas och glas, höjd 17,5 cm
nr. 748034
250 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 21h, 13m, 52s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
200 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 19h, 17m, 52s
Frédéric Bouché EA 49 X 68
nr. 747699
200 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 18h, 48m, 52s
Bertil Westerlund 2001 olja på pannå 78 X 87
nr. 747829
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 20h, 5m, 52s
Gunilla Mann, plansch 67x47
nr. 748243
200 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 20h, 33m, 52s
Santos Chavez träsnitt 35 / 60 54 x 44
nr. 747543
175 kr
Utropspris: 800 kr
19h, 2m, 52s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
175 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 9m, 52s
Bertil Berg litografi 27/63 72 X 55
nr. 747694
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 43m, 52s
Oljemålningar 2 st bla A Lövdén 23 X 29 och mindre
nr. 747794
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 19h, 47m, 52s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W.F 1933. 68x49
nr. 747803
175 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 20h, 41m, 52s
Plansch Marilyn Monroe 90 X 60
nr. 747861
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 26m, 52s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 19h, 39m, 52s
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
175 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 20h, 28m, 52s
Hildegard Falk, tavlor 2 st olja på duk, 67 X 48 cm och mindre
nr. 747773
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 20h, 5m, 52s
nr. 747789
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 19h, 43m, 52s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 44,5x64,5, mongramsignerad "GP"
nr. 748099
150 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 19h, 30m, 52s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 20h, 7m, 52s