Utropspris
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
175 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 5m, 25s
Målningar och tryck, bl.a. Kristianstadsmotiv
nr. 748443
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 0m, 25s
Margareta Carlstedt, träsnitt 229/300, 22 x 42
nr. 748442
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 59m, 25s
Margareta Carlstedt, träsnitt 174/300, 25 x 30
nr. 748441
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 58m, 25s
Tavlor i trä 3st, Amerika-motiv 60x90 & mindre
nr. 748388
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 33m, 25s
Engelska tryck med jaktmotiv 4st 17x24
nr. 748387
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 32m, 25s
Tavlor 2st olja på pannå bla Arvid Pettersson, 39x61 & mindre
nr. 748384
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 29m, 25s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 9h, 0m, 25s
Offsettryck 2st Wassily Kandinsky 33x23,5
nr. 748345
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 58m, 25s
Otto Goetze, etsningar 2 st, 38 X 27 cm
nr. 748210
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 56m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 48 X 38 cm
nr. 748209
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 54m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 59 X 39 cm
nr. 748208
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 52m, 25s
nr. 748334
450 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 51m, 25s
nr. 748333
350 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 50m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå monogramsignerad "EEGA", 54x48
nr. 748304
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 48m, 25s
nr. 748302
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 47m, 25s
Olja på duk 2st, okänd konstnär 56x40
nr. 748301
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 46m, 25s
Ofsettryck 2st bla efter Van Gogh, 45x65 & mindre
nr. 748299
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 45m, 25s
Bernard Buffet, offsettryck efter, 45x60
nr. 748298
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 44m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 46x55, signerad "NP Schön"
nr. 748297
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 43m, 25s
Bengt Johansson, olja på duk 60x64
nr. 748295
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 42m, 25s
Olja på duk 2st, bla kopia efter Zorn 50x59 & mindre
nr. 748294
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 41m, 25s
nr. 748293
300 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 8h, 40m, 25s
Ture Petersson, olja på duk -1952 73x54
nr. 748292
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 39m, 25s