Utropspris
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 4h, 6m, 1s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
1 300 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 3h, 40m, 1s
nr. 747484
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 3h, 6m, 1s
Olja på duk, otydligt signerad, 66x59
nr. 747264
650 kr
Utropspris: 400 kr
3h, 46m, 1s
nr. 747662
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 3h, 42m, 1s
Sture Wikström (1921-1993) olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 747774
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 4h, 26m, 1s
Stig Wernheden, olja på duk, 82 X 58 cm
nr. 747775
600 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 4h, 28m, 1s
Inge Pettersson, olja på duk, 129 X 38 cm
nr. 747859
550 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 3h, 12m, 1s
Gunilla Mann, offset-tryck, signerat32 X 35 cm
nr. 747641
500 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 32m, 1s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 4h, 24m, 1s
Staffli, dukar, rullbord, färger, penslar mm
nr. 747902
450 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 38m, 1s
Nils E. Johansson, litografier 5 st, 65 X 11 cm
nr. 748104
450 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 3h, 52m, 1s
Skulptur, textil monterad på träplatta, oidentifierad konstnär, 50 X 34 X 20 cm
nr. 747901
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 36m, 1s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 4h, 16m, 1s
nr. 748311
350 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 5h, 20m, 1s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
300 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 4h, 42m, 1s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 3h, 42m, 1s
Christer Bording (Född 1948) skulptur, diabas och glas, höjd 17,5 cm
nr. 748034
250 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 5h, 32m, 1s
nr. 747464
200 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 28m, 1s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 3h, 36m, 1s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W.F 1933. 68x49
nr. 747803
175 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 5h, 0m, 1s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 58m, 1s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 28m, 1s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 67x53
nr. 747804
125 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 5h, 2m, 1s