Utropspris
Rökbord, 1920-tal, ek med kopparbricka, diameter 60 cm
nr. 748921
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 14h, 14m, 54s
Piedestal, 1800-tal, H=67
nr. 749056
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 13h, 6m, 54s
Stolar 7 st, stapelbara, 1900-talets andra hälft
nr. 749098
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 13h, 52m, 54s
Imperialsäng, barnmodell, bäddmått = max 72 x 190
nr. 749127
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 5m, 54s
Soffbord med marmorskiva, underrede i metall, H=49 L=123
nr. 749130
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 24m, 54s
Sideboard teak 2 st + byrå 128 X 43 H=61 och mindre
nr. 749132
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 12h, 8m, 54s
Trädgårdsstolar 4 st, Sunfun, metall och teak, 2000-tal
nr. 749179
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 12h, 32m, 54s
Sideboard mahogny 140x46 H=80
nr. 749191
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 44m, 54s
Vitrinskåp med inbyggd belysning, 173 X 70 X 39 cm
nr. 749200
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 46m, 54s
Barstolar 4 st, böjträ, sitthöjd 75 cm
nr. 749203
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 12h, 52m, 54s
Skrivbord, fristående, 1900-talets första hälft, 165 X 84 X 81 cm
nr. 749207
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 13h, 0m, 54s
Baktråg m. underrede, 1900-talets första hälft, L = 142, tot H = 81
nr. 749244
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 13h, 5m, 54s
Trädgårdsstol äldre
nr. 749266
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 16m, 54s
Vitrinskåp 66 X 30 H=156
nr. 749295
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 12h, 23m, 54s
Bokskåp 1900-tal 110 X 45 H=198
nr. 749297
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 12h, 24m, 54s
Skåp, allmoge, 1800-tal, senate bemålning, 189 X 103 X 40 cm
nr. 748206
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
12h, 28m, 54s
Stolar 4 st, ben i ek, skinnklädd sits och rygg, sitthöjd 49 cm
nr. 748226
50 kr
Utropspris: 600 kr
13h, 8m, 54s
Skrivbordsstolar 2 st, "Detroit" JOHANSON DESIGN, kromad metall och skinn
nr. 748227
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
13h, 10m, 54s
nr. 748229
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
13h, 14m, 54s
Hallmöbel 100 x 42, H = 64 m. spegel, H = 115, 1970-tal
nr. 748264
50 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 5m, 54s
Stolar, 3 st, ek, 1960-70-tal
nr. 748266
50 kr
Utropspris: 600 kr
12h, 6m, 54s
Fåtölj, 1900-talets mitt, senare klädsel, , bredd 83 cm
nr. 748278
50 kr
Utropspris: 800 kr
13h, 44m, 54s
Gungstol, ek med flätad sits, 1900-talets andra hälft
nr. 748315
50 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 26m, 54s
Bordsspegel, Glasmäster Markaryd, 1960-tal, höjd 44 cm
nr. 748335
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 12h, 22m, 54s