Utropspris
nr. 748319
6 400 kr
Utropspris: 8 000 kr
11h, 38m, 33s
Fåtöljer ett par "AAL93" Hee Welling HAY, 2000-tal, fast stoppad klädsel, benställning i böjträ
nr. 748002
2 600 kr
Utropspris: 10 000 kr
2d, 11h, 51m, 33s
Klaffbord med lådor i sargen, 1800-tal, H=80 L=117
nr. 747637
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
12h, 19m, 33s
Fåtöljer ett par, Börge Lindau & Bo Lindekrantz, Lammhult 1960/70-tal, stomme i kromad metall, tygklädsel, bredd 60 cm
nr. 748300
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 12h, 1m, 33s
Vitrinskåp, 1910/20-tal, ek, 171 X 111 X 34 cm, en nyckel
nr. 748320
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
11h, 40m, 33s
Kassaskåp, Diplomat, 4 nycklar, 52 X 46 X 41 cm
nr. 747767
650 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 11h, 13m, 33s
Matbord, 1950/60-tal, skiva i teak, 130 X 88 X 74 cm + 2 iläggsskivor
nr. 748025
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 12h, 13m, 33s
Kassaskåp, Diplomat, 2-nycklar, 64 X 50 X 53 cm
nr. 747498
600 kr
Utropspris: 800 kr
10h, 7m, 33s
Karmstolar 6 st, Brafab, trä och metall
nr. 747807
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 12h, 3m, 33s
Bokhyllor 2 st 1930/40-tal, bonad björk, längd 120 och 136 cm, höjd 91 cm, djup 31 och 27 cm
nr. 748287
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
11h, 32m, 33s
Byrå, Danmark, 1960-tal, teak, 79 X 40 X 92 cm
nr. 748323
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 10h, 1m, 33s
Klaffbord, avlutad furu, 1800-tal, H=75 L=104
nr. 747979
500 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 11h, 29m, 33s
Vikvägg, 2000-tal, 180 X 120 cm
nr. 748028
500 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 12h, 17m, 33s
Sideboard "Herrgården" Carl Malmsten, Bodafors, 150 X 39 X 96 cm
nr. 748273
500 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 11h, 33m, 33s
nr. 747742
450 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 55m, 33s
Fåtölj, Yngve Ekström Swedese, 1950-tal, teakfanér, fårskinn
nr. 748421
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 11h, 15m, 33s
nr. 747514
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
10h, 13m, 33s
Gungstol "Bohem" Lena Larsson, Nesto, 1960-tal
nr. 748280
400 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 11h, 45m, 33s
Herrbetjänter, ett par, H=106
nr. 748503
400 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 57m, 33s
Trädgårdsgrupp, KWA, bord + 4 stolar med dynor, betsad furu, bordets längd 150 cm
nr. 748024
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 12h, 11m, 33s
Klaffbord + 4 klappstolar, teak, 2000-tal, bordet 130 X 70 X 72 cm
nr. 748412
350 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 5m, 33s
Skåp, 1900-talets mitt, H=114 B=101
nr. 747985
300 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 11h, 35m, 33s
Soffbord, 1950-tal, 97 X 55 X 60 cm
nr. 748169
300 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 41m, 33s
nr. 747626
250 kr
Utropspris: 600 kr
11h, 59m, 33s