Utropspris
Symaskin, Husqvarna, 1900-talets första hälft
nr. 750104
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 4m, 51s
Spegel, 1900-talets mitt, 103 X 50 cm
nr. 750108
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 8m, 51s
Linneskåp, 1900-talets mitt, björk, 163 X 46 X 109 cm
nr. 750112
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 5h, 12m, 51s
Piedestal i målad trä, höjd 54 cm
nr. 750116
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 16m, 51s
Karmstol, 1800-tal, bredd 51 cm
nr. 750122
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 24m, 51s
Golvlampa, fot och skaft i trä, 1900 talets första hälft. h = 195 cm
nr. 750128
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 5h, 28m, 51s
Bokhylla med skåpsunderdel, ek och teak, 1960-tal, 200 X 110 X 45 cm
nr. 750131
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 5h, 32m, 51s
Bokhylla med skrivklaff och skåpsunderdel, ek och teak, 1960-tal, 200 X 110 X 45 cm
nr. 750132
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 5h, 34m, 51s
Skåp, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, 175 X 113 X 45 cm
nr. 750135
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 5h, 36m, 51s
Fåtölj, 1900 talets första hälft, b = 65 cm
nr. 750138
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 5h, 40m, 51s
Byrå, teakfaner och målad trä, 1900talets mitt, 70 x 35 cm, h = 65 cm
nr. 750144
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 42m, 51s
Sidobord, Erik Wörts, "Combi II" Ikea, 1960-tal, ek med laminatskiva, 80 X 35 X 28 cm
nr. 750171
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 5h, 56m, 51s
Byrå, 1900talets första hälft, 62 x 30 cm, h = 64 cm
nr. 750174
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 2m, 51s
Bokhylla, betsad furu, 1900 talets första hälft, 165 x 27 cm, h = 96 cm
nr. 750175
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 4m, 51s
Hallspegel, laserat ek, 1900talets senare hälft, 110 x 44 cm
nr. 750180
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 14m, 51s
Soffbord "Icicle" Thomas Pedersen, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal, skiva i laminat, ben i ek, 85 X 60 X 44 cm
nr. 750187
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 6h, 22m, 51s
nr. 750205
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 42m, 51s
Cakestand, England, 1900-talets första hälft, ek, höjd 92 cm
nr. 750291
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 6h, 26m, 51s
Fåtölj, 1800-tal, framben med hjul
nr. 749136
0 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 50m, 51s
Skolbänk, dubbel, 1900-talets början, L = 105
nr. 749243
0 kr
Utropspris: 800 kr
5h, 52m, 51s
Spegel furu 122 X 69
nr. 749290
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 7m, 51s
Stolar 2 + 2 äldre
nr. 749291
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 8m, 51s
Fåtölj, 2000-tal, bredd 80 cm
nr. 749313
0 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 12m, 51s
Fåtöljer, ett par, skinn, 1900-talets slut, B=67
nr. 749320
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
7h, 16m, 51s