Utropspris
Jalusiskåp, 1900-talets mitt, betsat trä, en nyckel, 75 X 51 X 39 cm
nr. 751472
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 14h, 58m, 5s
Soffa och fåtölj, "Plexus", Illum Wikkelsö, CFC Silkeborg, mahogny och rotting, lösa dynor, soffans längd 190 cm
nr. 751527
50 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 15h, 8m, 5s
Drinkbord, 1900-talets andra hälft, 76 X 44 X 80 cm
nr. 750259
0 kr
Utropspris: 500 kr
14h, 11m, 5s
Snurrfåtölj, skinn, 1900-talets andra hälft
nr. 750307
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 13h, 37m, 5s
Fåtölj, Lani, 1960-tal, skinn
nr. 750360
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 14h, 25m, 5s
Spegel, Rotting, 1900-talets andra hälft, senare bemålning 60 cm
nr. 750604
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 13h, 33m, 5s
Vägghylla, 1900-talets första hälft, höjd 67 cm
nr. 750627
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 13h, 49m, 5s
Spegel, 1800-tal, trä, skuren dekor, 92 X 40 cm
nr. 750646
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 14h, 11m, 5s
Karmstolar ett par, , 1900-talets början, bredd 64 cm
nr. 750672
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 14h, 35m, 5s
Sängbricka, mindre bord med fällbara ben, 77 x 42 cm, h = 56 cm
nr. 750863
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 14h, 13m, 5s
Karmstolar 2 st, Windsor-modell, England, ek,
nr. 751086
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 13h, 57m, 5s
Hylla/Vinställ, 2000-tal, 97 X 59 X 35 cm
nr. 751103
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 7m, 5s
Sideboard, 1900-talets mitt, 150 X 48 X 76 cm, en nyckel
nr. 751114
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 14h, 27m, 5s
Matbord + 4 stolar ek, 2000-tal, bordet 140 X 95 X 74 cm
nr. 751134
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 15h, 5m, 5s
Bockar 2 st till bord, svartlackerad metall, 2000-tal, höjd 72 cm, längd 100 cm
nr. 751153
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 27m, 5s
Bordsunderrede, aluminium, höjd 73 cm
nr. 751158
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 29m, 5s
Gungstol, 1800-tal
nr. 751159
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 31m, 5s
Soffa "Berliner" Claesson, Koivisto, Swedese, skinn, 180 X 70 X 68 cm
nr. 751165
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
6d, 13h, 37m, 5s
Karmstolar 3 st, 1970-tal, betsat trä
nr. 751216
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 14h, 5m, 5s
Karmstol, 1900-talets andra hälft, kromat stålrör och konstskinn
nr. 751252
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 19m, 5s
Soffor 2 st, fåtölj, bord, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft, längd 180 cm och mindre
nr. 751259
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 14h, 25m, 5s
Byrå, 1800-tal, 107 X 55 X 80 cm
nr. 751260
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 27m, 5s
Karmstol, Gripsholms-modell, 1900-talets andra hälft, bredd 66 cm
nr. 751279
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 33m, 5s
Hatthylla "Essem", b = 100 cm
nr. 751298
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 14h, 51m, 5s