Utropspris
Lampbord, 1900-talets mitt, mässing och marmor, 50 X 42 X 37 cm
nr. 759883
200 kr
Utropspris: 500 kr
5h, 55m, 23s
Byrå, 1800-tak, furu, 96 X 51 X 103 cm
nr. 759885
400 kr
Utropspris: 800 kr
5h, 59m, 23s
Sekretär, 1900-talets andra hälft, 96 X 100 X 49 cm
nr. 759886
125 kr
Utropspris: 600 kr
6h, 1m, 23s
Karmstol, KA-stolen, Rigmor Andersen och Anne-Lise Björner, Karl Andersson & Söner, mahogny och skinn
nr. 759888
1 100 kr
Utropspris: 600 kr
6h, 3m, 23s
Karmstol, Sorø Stolefabrik, Danmark, ek och teak, klädd sits och rygg, 1900-talets andra hälft
nr. 759893
0 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 13m, 23s
Stolar 4 st, bok, 1900-talets slut
nr. 759894
250 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 15m, 23s
Köksskåp, 1950-tal, 102 X 77 X 33 cm
nr. 759895
150 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 17m, 23s
Fåtöljer 2 st och karmstol, bambu och rotting, 1900-talets slut
nr. 759896
150 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 19m, 23s
Trädgårdsmöblemang, bord + klappstolar 4 st, metall, 2000-tal, bordets längd 100 cm
nr. 759897
700 kr
Utropspris: 800 kr
6h, 21m, 23s
Skinnsoffa, 1900-talets andra hälft, längd 140 cm
nr. 759898
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
6h, 23m, 23s
Sidobord med lådor i sargen, 1900-talets andra hälft, 85 X 31 X 55 cm
nr. 759900
400 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 27m, 23s
Tidningsställ, metall, 2000-tal, höjd 39 cm
nr. 759902
125 kr
Utropspris: 300 kr
6h, 31m, 23s
Speglar 2 st, 100 X 45 cm och mindre
nr. 759905
50 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 33m, 23s
Piedestal, konstmassa, 1900-talets andra hälft, höjd 74 cm
nr. 759912
200 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 35m, 23s
Matbord "Superellips" Piet Hein och Bruno Mathsson, Fritz Hansen, Danmark, tillverkat 2014, 150 X 100 X 70 cm, två iläggsskivor
nr. 759915
7 200 kr
Utropspris: 5 000 kr
6h, 37m, 23s
Skåp, 18/1900-tal, furu och ek, 178 X 69 X 51 cm
nr. 759918
0 kr
Utropspris: 600 kr
6h, 39m, 23s
Sideboard, 1900-talets mitt, 185 X 54 X 89 cm
nr. 759919
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
6h, 41m, 23s
Matbord, stolar 8 st, 1900-talets mitt, fyra iläggsskivor, längd 145-377 cm
nr. 759920
2 500 kr
Utropspris: 2 000 kr
6h, 43m, 23s
Vitrinskåp, 1900-talets mitt, 155 X 47 X 159 cm
nr. 759925
850 kr
Utropspris: 2 000 kr
6h, 47m, 23s
Herrbyrå med klaff, Nissen & Gehl, Naver Collection, Danmark. 1990-tal, körsbär, 150 X 54 X 40 cm
nr. 759927
3 700 kr
Utropspris: 4 000 kr
6h, 49m, 23s
Hylla, körsbär, 37 X 43 X 85 cm
nr. 759934
150 kr
Utropspris: 500 kr
6h, 55m, 23s
Pallar ett par, 2000-tal, betsat trä, höjd 44 cm
nr. 759935
150 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 57m, 23s
Fåtöljer, ett par, Gripsholms-modell, 1900-talets slut, B=64
nr. 759936
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
6h, 59m, 23s
Sidobord, Børge Mogensen Fredericia Stolefabrik, teak med laminatskiva, 1960-tal, 56 X 42 X 57 cm
nr. 759937
600 kr
Utropspris: 800 kr
7h, 1m, 23s