Utropspris
Bengt Hillgrund, olja på duk, 64x44
nr. 748845
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 50m, 52s
Stina Brorsson, olja på duk, 60 x 70
nr. 748861
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 9h, 54m, 52s
Hugo Linér olja på pannå 32 X 36
nr. 748880
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 9h, 58m, 52s
Sylvia Leuchovius Rörstrand väggtavla 27,5 X 27,5
nr. 748883
400 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 9h, 59m, 52s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 50x70
nr. 748867
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 0m, 52s
Alfred Gregers olja på duk23 X 30
nr. 748885
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 10h, 0m, 52s
Alf Stridfeldt blandteknik 33 X 29
nr. 748887
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 1m, 52s
Helmtrud Nyström, litografi, 35/75, 49x50
nr. 748868
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 2m, 52s
Otydligt signerad blandteknik 30 X 37
nr. 748888
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 2m, 52s
Oidentifierad konstnär akryl 40 X 40
nr. 748889
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 3m, 52s
Otydligt signerad färgetsning 16/50 26 X 22
nr. 748891
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 10h, 4m, 52s
Helmtrud Nyström färgetsning 59/90 15 X 19
nr. 748892
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 5m, 52s
Oidentifierad konstnär triptyk litografier Lund rammått 49 X 33 och mindre
nr. 748894
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 10h, 6m, 52s
nr. 748896
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 7m, 52s
nr. 748898
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 8m, 52s
nr. 748899
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 9m, 52s
nr. 748900
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 10m, 52s
GA Hansen olja på duk 18 X 23
nr. 748902
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 10h, 11m, 52s
Inga Green oljemålning på kakelplatta 29 X 29
nr. 748903
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 12m, 52s
Jan Ingvar Nilsson olja på duk 3 st 41 X 33 och mindre
nr. 748904
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 10h, 13m, 52s
Plansch segel genom sekler 78x101
nr. 748949
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 15m, 52s
Skulptur Kina Soap stone H=35,5
nr. 748980
125 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 10h, 34m, 52s
Glaskonst bl.a. Studio Åhus D=21 och mindre
nr. 748981
300 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 35m, 52s
Curt Bjernevi litografi 151/190 50 X 33
nr. 748983
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 37m, 52s