Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Konst
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Oidentifierad konstnär, olja på duk 55x68, otydligt signerad
nr. 748333
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 30m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Oidentifierad konstnär, olja på pannå 73x55, monogramsignerad "PR"
nr. 748334
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 9h, 31m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 59 X 39 cm
nr. 748208
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 32m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 48 X 38 cm
nr. 748209
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 34m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Otto Goetze, etsningar 2 st, 38 X 27 cm
nr. 748210
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 36m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Offsettryck 2st Wassily Kandinsky 33x23,5
nr. 748345
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 38m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 9h, 40m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tavlor 2st olja på pannå bla Arvid Pettersson, 39x61 & mindre
nr. 748384
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 9m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Engelska tryck med jaktmotiv 4st 17x24
nr. 748387
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 12m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tavlor i trä 3st, Amerika-motiv 60x90 & mindre
nr. 748388
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 13m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Margareta Carlstedt, träsnitt 174/300, 25 x 30
nr. 748441
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 38m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Margareta Carlstedt, träsnitt 229/300, 22 x 42
nr. 748442
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 39m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Målningar och tryck, bl.a. Kristianstadsmotiv
nr. 748443
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 40m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 45m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Erik Gustav Leksell, olja på pannå + Eugen Sandgren, gårdsmålning, 48 x 68 o mindre
nr. 748449
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 46m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 11h, 12m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 11h, 16m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Felix Recondo, "Personnage aux Coussins" blandteknik på pannå, signerad och daterad 1979, 123 X 97 cm
nr. 748311
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 11h, 18m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Felix Recondo, etsning 20/50, 46 X 46 cm
nr. 748312
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 11h, 20m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Heriberto Cogollo, litografier 2 st, 66 X 52 cm och mindre
nr. 748313
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 11h, 22m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Miniatyrtavlor, bl.a. målat, H = 5,5 o mindre
nr. 748529
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 31m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Träskrin, spegel och skulptur
nr. 748534
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 36m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Utställningsaffisch, Miró, 155 x 115
nr. 748544
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 46m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Rune Aspelin, olja på pannå + ikon, tryck, tot mått = 32 x 24 o mindre
nr. 748560
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 59m, 54s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7