Utropspris
Greta Liljeblad Lysén olja på duk 71 X 99
nr. 748682
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 8h, 25m, 45s
Tryck 2 st 42 X 33 och mindre
nr. 748674
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 17m, 45s
Otydligt signerad olja på pannå 29 X 38 Kristianstadmotiv
nr. 748672
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 15m, 45s
Gösta Dagermark litografi 6/245 49 X 57
nr. 748670
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 13m, 45s
Otydligt signerad litografi 43/70 53 X 36
nr. 748669
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 8h, 12m, 45s
Otydligt signerad olja på pannå 36 X 44
nr. 748668
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 8h, 11m, 45s
Affisch, Andy Warhol Louisiana 2000, 69x69
nr. 748573
125 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 8h, 8m, 45s
Richard Ryan, mapp med 4 st Silk-screen tryck, upplaga på 350, signerade, 63x48
nr. 748572
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 8h, 6m, 45s
Bror Forslund, skulptur i bron på träsockel, No 292, Höjd ink sockel = 46
nr. 748571
1 600 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 8h, 4m, 45s
nr. 748570
125 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 8h, 2m, 45s
Hjalmar Grahn olja på pannå 37 X 45
nr. 748474
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 9h, 52m, 45s
Stenfragment, Börje Berglund-figur m.m.
nr. 748609
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 16m, 45s
Astrid Gate, graalvas, 219/299, Special Edition, utförd för Fyrklövern, H = 23 + ljussockel
nr. 748605
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 9h, 12m, 45s
Åke Wickström, olja på duk 1969, 65x90
nr. 748603
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 9h, 10m, 45s
nr. 748560
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 39m, 45s
Utställningsaffisch, Miró, 155 x 115
nr. 748544
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 8h, 26m, 45s
Träskrin, spegel och skulptur
nr. 748534
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 16m, 45s
Miniatyrtavlor, bl.a. målat, H = 5,5 o mindre
nr. 748529
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 11m, 45s
Heriberto Cogollo, litografier 2 st, 66 X 52 cm och mindre
nr. 748313
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 2m, 45s
Felix Recondo, etsning 20/50, 46 X 46 cm
nr. 748312
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 10h, 0m, 45s
nr. 748311
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 9h, 58m, 45s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 9h, 56m, 45s
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 9h, 52m, 45s
nr. 748449
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 26m, 45s