Utropspris
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi, 368/400, 20x29
nr. 749078
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 4m, 48s
Gerhard Nordström, olja på pannå, 40x25
nr. 749073
125 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 0m, 48s
Erik Ström, olja på duk, 66 X 44
nr. 749071
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 1h, 58m, 48s
Albert Larsen, landskapsmålning, olja på duk, 70 X 49
nr. 749070
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 56m, 48s
Britt-Marie Billström, olja på pannå, 72 X 59 cm
nr. 748977
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 1h, 36m, 48s
Britt-Marie Billström, olja på pannå, 71 X 59 cm
nr. 748976
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 1h, 34m, 48s
Max Walter Svanberg, tryck 2 st, 63 X 93 cm
nr. 748963
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 1h, 26m, 48s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, kopia efter äldre förlaga, 76 X 53 cm
nr. 748959
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 22m, 48s
Helmtrud Nyström, litografi, 35/75, 49x50
nr. 748868
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 1h, 42m, 48s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 50x70
nr. 748867
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 40m, 48s
Bengt Hillgrund, olja på duk, 64x44
nr. 748845
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 30m, 48s
Olja på duk, Köpenhamn, oidentifierad konstnär, 29 X 23 cm
nr. 748833
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 18m, 48s
Niels Frederik Schiottz-Jensen (1855-1941) olja på pannå. Capri 1886, 39 X 27 cm
nr. 748832
1 600 kr
Utropspris: 5 000 kr
5d, 1h, 16m, 48s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 50 X 34 cm
nr. 748826
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 12m, 48s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 748782
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 0h, 42m, 48s
Hugo Borgström, olja på duk, 60 X 49 cm
nr. 748735
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 2h, 6m, 48s
Saul Steinberg, litografi, 72 X 55 cm
nr. 748733
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 2h, 2m, 48s
Mikael Kihlman, etsning, 164/240, 33 X 28 cm
nr. 748724
125 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 50m, 48s
Richard Ryan (född 1974) serigrafi, 6/250, 74 X 52 cm
nr. 748647
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 48m, 48s
Utställningsaffisch, Joan Miró, 1979, Fondation Maeght, 84 X 49 cm
nr. 748646
450 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 46m, 48s
Utställningsaffisch, Pablo Picasso, 1970, 73 X 49 cm
nr. 748644
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 44m, 48s
Plansch, 22/25, signerad, oidentifierad konstnär, 68 X 49 cm
nr. 748641
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 1h, 42m, 48s
Stilleben, olja på duk, oidentifierad konstnär, 34 X 29 cm
nr. 748624
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 36m, 48s
Angcelo von Fürsten, olja på duk och pannå, 59 X 44 cm och mindre
nr. 748622
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 1h, 32m, 48s