Utropspris
Gun Bellan olja på duk 37 X 45
nr. 747960
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 23m, 29s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Höstkänning Kivik 1982
nr. 747961
550 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 19h, 24m, 29s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Kusten vid Haväng 1984
nr. 747963
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 19h, 25m, 29s
Osignerad olja på duk 18-1900-tal 23 X 31
nr. 747964
150 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 26m, 29s
Litografier 2 st Gun Bellan och Bertil Persson, rammått 28 X 30 och mindre
nr. 747970
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 32m, 29s
Gun Bellan olja på duk 34 X 26
nr. 747972
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 34m, 29s
Vivian Karlsson, akvarell, 46x33
nr. 747954
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 20h, 8m, 29s
Christer Bording (Född 1948) skulptur, diabas och glas, höjd 17,5 cm
nr. 748034
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 21h, 12m, 29s
David Gerstein skulptur, lackerad metall, höjd 36 cm
nr. 748079
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 10m, 29s
Karin Bengtsson, olja på pannå 4 st, 44 X 32 cm och mindre
nr. 748086
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 19h, 12m, 29s
Nils E. Johansson, litografier 6 st, 40 X 29 cm
nr. 748101
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 19h, 26m, 29s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 44,5x64,5, mongramsignerad "GP"
nr. 748099
150 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 29m, 29s
Nils E. Johansson, litografier 5 st, 65 X 11 cm
nr. 748104
550 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 32m, 29s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 19h, 38m, 29s
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 19h, 46m, 29s
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad: G.L -1917, 35 X 30 cm
nr. 748119
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 19h, 48m, 29s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
75 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 19h, 50m, 29s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 19h, 56m, 29s
Maria Manuela Vintilescu, plansch, 69 X 49 cm
nr. 748136
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 2m, 29s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 20h, 4m, 29s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 20h, 6m, 29s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 43 X 35 cm
nr. 748142
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 20h, 8m, 29s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
200 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 20h, 10m, 29s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 20h, 12m, 29s