Utropspris
Anders Appelqvist, färglitografi 36 x 26, 107/290
nr. 747261
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 20m, 8s
Gottfrid Olsson, olja på duk, 49 x 36
nr. 747262
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 21m, 8s
Nina Thorgeirsdottir, färglitografi, EA, dagmått = 54 x 45
nr. 747263
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 22m, 8s
Textiltryck 85 X 69
nr. 747312
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 54m, 8s
Ellis Wallin olja på duk 54 X 45
nr. 747316
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 58m, 8s
Ellis Wallin olja på duk 45 X 54
nr. 747317
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 59m, 8s
Paul Holsby -62 3 st litografier 12 X 16
nr. 747319
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 1m, 8s
Paul Holsby -55 litografi 100/150 56 X 46, Blommor i vas
nr. 747320
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 2m, 8s
Paul Holsby -67 litografi 16/50 52 X 41, Maktkamp
nr. 747321
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 3m, 8s
Tryck på papper Kina 49 X 69
nr. 747322
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 4m, 8s
Fred Hultén olja på duk-57 30 X 48
nr. 747323
175 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 6h, 5m, 8s
Bertil Berntsson litografi 32 X 26
nr. 747324
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 6m, 8s
Nils-Erik Johansson litografi 14/260 25 X 17
nr. 747354
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 27m, 8s
Ingvar Carlsson olja på duk +Tina Lundgren 2 st litografier, Kristianstadmotiv 29 X 39 och mindre
nr. 747358
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 31m, 8s
Uno Svensson, blandteknik på pannå, 27 X 19 cm
nr. 747363
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 35m, 8s
Per Svensson, 1976, färglitografi 18/100, 49 x 64
nr. 747372
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 6h, 43m, 8s
Knut Anerud, olja på pannå, 1975, 69 x 58
nr. 747375
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 45m, 8s
Carl Fredholm, olja på pannå, 33 x 42
nr. 747377
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 47m, 8s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 7h, 0m, 8s
Louis Zelig, olja på duk 2 st, 47 X 32 cm
nr. 747148
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 2m, 8s
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 7h, 14m, 8s
Otydligt signerad olja på pannå 24 X 27
nr. 747405
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 0m, 8s
nr. 747410
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 5h, 3m, 8s
Gunnar Hasselgren kolteckningar 2 st 23 X 30
nr. 747429
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 18m, 8s