Utropspris
Ivar Gustafsson, akvarell, 44x36
nr. 741524
2 200 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 11m, 18s
Osvald Rasmussen, olja på duk, 49x39
nr. 741525
100 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 13m, 18s
Figuriner brons 2 st H=14 och mindre
nr. 741649
350 kr
Utropspris: 600 kr
11h, 27m, 18s
Träfigurer Asien, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 741548
75 kr
Utropspris: 500 kr
11h, 39m, 18s
Berndt Wennström, litografi, HC, 52 X 43 cm
nr. 741552
300 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 43m, 18s
Akvarell, signerad Carlo H -87, 37 X 28 c,m
nr. 741554
75 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 45m, 18s
Suzanne Nessim, litografi 74/190, 32 X 25 cm
nr. 741556
125 kr
Utropspris: 300 kr
11h, 47m, 18s
S Antonova -88 blandteknik 130 X 93
nr. 741681
550 kr
Utropspris: 800 kr
11h, 51m, 18s
Osignerad blandteknik 102 X 77
nr. 741682
300 kr
Utropspris: 800 kr
11h, 52m, 18s
Utagawa Kunisada, Träsnitt, Japan, 1800-tal, 35 X 23 cm
nr. 741570
75 kr
Utropspris: 600 kr
12h, 1m, 18s
Diorama gips + äldre tryck H=25 och mindre
nr. 741708
450 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 13m, 18s
Axel Olsson olja på duk 34 X 25
nr. 741739
300 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 29m, 18s
Ingvar Engdahl, tillskriven, olja på duk, 45 x 61, osignerad
nr. 741605
400 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 33m, 18s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 25 X 19
nr. 741747
75 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 36m, 18s
Träsnitt Japan 1900-tal 18 X 12
nr. 741750
400 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 37m, 18s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 45 X 34
nr. 741751
300 kr
Utropspris: 600 kr
12h, 38m, 18s
Sven Xet Erixson litografi 180/300 37 X 47
nr. 741752
250 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 39m, 18s
Martin Emond akvarell 32 X 47
nr. 741754
350 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 40m, 18s
Egon Lennart Karlsson olja på pannå 48 X 59, Nogersund
nr. 741755
800 kr
Utropspris: 500 kr
12h, 41m, 18s
Lars Bäcklid 1949 olja på pannå 29 X 37
nr. 741756
50 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 42m, 18s
Birthe Löfqvist, akryl på duk, 121 X 90 cm
nr. 741620
100 kr
Utropspris: 800 kr
12h, 43m, 18s
Otydligt signerad olja på pannå (Malmborg?) 37 X 45
nr. 741758
0 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 43m, 18s
Otydligt signerad olja på duk 39 X 68
nr. 741759
50 kr
Utropspris: 300 kr
12h, 44m, 18s
Olle Svanlund, litografi, 64/200, 64x48
nr. 741621
75 kr
Utropspris: 400 kr
12h, 45m, 18s