Utropspris
Utropspris
nr. 750639
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 44m, 30s
Bordslampor, fotogenlampa, 18 och 1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 750799
125 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 9h, 14m, 30s
Vägglampa, 1900-talets början, mässing och glas, kupans diameter 15 cm
nr. 750857
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 9h, 44m, 30s
Taklampa, 1900-talets mitt, mässing, diameter 60 cm
nr. 751340
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 12m, 30s
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft, diameter 40 cm
nr. 751343
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 18m, 30s
Golvlampa, teak, 1950/60-tal, höjd 121 cm
nr. 751346
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 24m, 30s
Inbyggnadslampor 11 st
nr. 751347
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 26m, 30s
Lykta, Erik Magnussen, Stelton, Danmark, rostfritt stål, höjd 35 cm
nr. 751382
125 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 0m, 30s
Taklampa, Tiffany - stil, 1900 - talets mitt, diameter 55 cm
nr. 751438
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 58m, 30s
Ljusstakar, kanna mm, höjd 35 cm och lägre
nr. 750323
150 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 38m, 30s
Golvlampa, 1900-talets första hälft, två ljuspunkter. Fot av marmor med lejontassar.
nr. 750584
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 50m, 30s
Ljusstake, vågar mm, höjd 42 cm och lägre
nr. 750597
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 6m, 30s
Väggljusstake, 1900-talets början, mässing, höjd 53 cm
nr. 750606
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 14m, 30s
Fotogenlampa, 18/1900-tal, höjd 48 cm
nr. 750625
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 24m, 30s
Ljusstakar ett par, Modern Metallkonst, 1939, tenn, höjd 9 cm
nr. 750862
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 48m, 30s
Golvlampa, 1900-talets andra hälft, h = 180 cm
nr. 750866
350 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 52m, 30s
Taklampa, "Tiffany-stil", 1900-talets andra hälft, diameter = 50 cm
nr. 750885
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 10h, 2m, 30s
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd 46 cm
nr. 750949
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 10h, 38m, 30s
Bordslampor 3 st, keramik, 1900-tal, höjd 40 cm och lägre
nr. 751059
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 9h, 18m, 30s
Taklampa och vägglampa, 1900-talets andra hälft, diameter 30 cm och mindre
nr. 751122
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 10h, 20m, 30s
Golvlampa, Elidus kuben, höjd 115 cm
nr. 751290
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 18m, 30s
Väggljusstakar ett par, KEE Mora + bordslampa, 1900-talets andra hälft, höjd 30 cm och lägre
nr. 751324
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 6m, 30s
Taklampor 2 st, 2000-tal, bredd 55 cm och mindre
nr. 751377
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 50m, 30s
Bordslampor 2 st keramik, 1980-tal, höjd 42 cm
nr. 751387
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 10h, 10m, 30s