Utropspris
Taklampa, AB Örebro Belysningsarmatur, behängd med prismor, förgylld metall, diameter 36 cm
nr. 748777
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 2h, 19m, 44s
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd 35 cm
nr. 748771
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 7m, 44s
Vaser, ljusstakar, jordglob mm, höjd 30cm och lägre
nr. 748760
175 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 2h, 1m, 44s
Jordglob med belysning, 1900-talets andra hälft, höjd 46 cm
nr. 748734
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 47m, 44s
Väggljusstakar, leksaksbil mm
nr. 748625
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 21m, 44s
Golvlampa, Cottex, höjd 145 cm
nr. 748623
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 17m, 44s
Kandelabrar, ett par, nysilver, 1900-talets tidigare hälft, H=23
nr. 748524
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 33m, 44s
Golvlampa, "Anna", Anna Ehrner för Atelje Lyktan. skärm i skinn, H=136
nr. 748504
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 23m, 44s
Fönsterlampor ett par, "Istappen", Ateljé Engberg, Urshult, 1960-tal, glas och aluminium, höjd 37 cm, nya sladdar
nr. 748463
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 2h, 27m, 44s
Fönsterlampor ett par, 1960-tal glas och aluminium, höjd 22 cm, nya sladdar
nr. 748462
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 2h, 25m, 44s
Ljusstakar 5 par, mässing, 1900-tal, höjd 13-19 cm
nr. 748460
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 2h, 21m, 44s
Golvlampa, 2000-tal, höjd 162 cm
nr. 748427
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 51m, 44s
Golvlampa, Ateljé Lyktan Åhus, 1980-tal, höj och sänkbar
nr. 748426
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 49m, 44s
Golvlampa, 1950-tal, mässing, höjd 153 cm
nr. 748425
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 47m, 44s
Taklampa, Josef frank, Svenskt Tenn, diameter 45 cm
nr. 748406
300 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 1h, 19m, 44s
Taklampa, 1900-talets början, koppar och glas, kupans diameter 12 cm
nr. 748364
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 59m, 44s
Golvlampa, 2000-tal höj och sänkbar
nr. 748362
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 0h, 57m, 44s
Golvlampa, 1920-tal, patinerad mässing, fot i gjutjärn, höj och sänkbar
nr. 748331
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 0h, 39m, 44s
Golvlampa, 1950/60-tal mässing och trä, höjd 152 cm
nr. 748330
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 0h, 37m, 44s
Golvlampa, 1900-talets början, mässing, ombyggd fotogenlampa, höjd 170 cm
nr. 748322
200 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 0h, 23m, 44s
Takplafond, 1900-talets mitt, diameter 57 cm
nr. 748281
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 2h, 11m, 44s
Taklampa , glas och mässing, 1970-tal, diameter 45 cm
nr. 748224
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 1h, 25m, 44s
Taklampa, Ikea, diameter 32 cm
nr. 748223
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 23m, 44s
nr. 748215
125 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 7m, 44s