Utropspris
Taklampa, AB Örebro Belysningsarmatur, behängd med prismor, förgylld metall, diameter 36 cm
nr. 748777
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 2h, 10m, 34s
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, höjd 35 cm
nr. 748771
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 58m, 34s
Vaser, ljusstakar, jordglob mm, höjd 30cm och lägre
nr. 748760
175 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 52m, 34s
Taklampa, Kare Design, D = 43, plåt
nr. 748742
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 1h, 45m, 34s
Jordglob med belysning, 1900-talets andra hälft, höjd 46 cm
nr. 748734
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 38m, 34s
Kristallampa D=40
nr. 748717
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 32m, 34s
Ljusstakar bjällror mm
nr. 748715
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 30m, 34s
Bordslampor mässing 2 st
nr. 748714
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 29m, 34s
Taklampa Thorn D=47
nr. 748708
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 23m, 34s
Väggljusstakar, leksaksbil mm
nr. 748625
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 12m, 34s
Golvlampa, Cottex, höjd 145 cm
nr. 748623
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 8m, 34s
Taklampa smide / glas D= 66
nr. 748681
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 56m, 34s
Kandelaber jugend mässing H=41
nr. 748676
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 51m, 34s
Kandelabrar, ett par, nysilver, 1900-talets tidigare hälft, H=23
nr. 748524
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 24m, 34s
Golvlampa, "Anna", Anna Ehrner för Atelje Lyktan. skärm i skinn, H=136
nr. 748504
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 14m, 34s
Fönsterlampor ett par, "Istappen", Ateljé Engberg, Urshult, 1960-tal, glas och aluminium, höjd 37 cm, nya sladdar
nr. 748463
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 2h, 18m, 34s
Fönsterlampor ett par, 1960-tal glas och aluminium, höjd 22 cm, nya sladdar
nr. 748462
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 2h, 16m, 34s
Ljusstakar 5 par, mässing, 1900-tal, höjd 13-19 cm
nr. 748460
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 2h, 12m, 34s
Golvlampa, 2000-tal, höjd 162 cm
nr. 748427
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 42m, 34s
Golvlampa, Ateljé Lyktan Åhus, 1980-tal, höj och sänkbar
nr. 748426
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 40m, 34s
Golvlampa, 1950-tal, mässing, höjd 153 cm
nr. 748425
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 38m, 34s
Taklampa, Josef frank, Svenskt Tenn, diameter 45 cm
nr. 748406
300 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 1h, 10m, 34s
Taklampa, glas och mässing, D = 40
nr. 748559
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 10m, 34s
Taklampa, metall, Nordlux, D = 38
nr. 748556
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 7m, 34s