Utropspris
Bordslampa, skuren i trä, kina, 1900-talets mitt, längd 53 cm
nr. 750867
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 20h, 9m, 23s
Golvlampa, 1900-talets andra hälft, h = 180 cm
nr. 750866
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 20h, 7m, 23s
Sängbricka, mindre bord med fällbara ben, 77 x 42 cm, h = 56 cm
nr. 750863
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 20h, 5m, 23s
Ljusstakar ett par, Modern Metallkonst, 1939, tenn, höjd 9 cm
nr. 750862
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 20h, 3m, 23s
Servisdelar "Röd Rubin" Gefle
nr. 750859
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 20h, 1m, 23s
Vägglampa, 1900-talets början, mässing och glas, kupans diameter 15 cm
nr. 750857
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 59m, 23s
Bordslampor 2 st, keramik, 1900-talets slut, höjd 48 cm
nr. 750854
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 57m, 23s
Bordslampor 2 st, Kina, 18 och 1900-tal, höjd 29 cm
nr. 750851
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 55m, 23s
Damcykel, "Crescent", 28"tum, 3 vxl., 3 nycklar
nr. 750850
800 kr
Utropspris: 1 200 kr
5d, 19h, 53m, 23s
Skål med lock, porslin Kina, 1800-tal 11,5 cm
nr. 750849
300 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 51m, 23s
Herrcykel, "REX", 28 tum, 3 vxl. 3 nycklar
nr. 750848
200 kr
Utropspris: 1 200 kr
5d, 19h, 49m, 23s
Damcykel, Sport, "Motobecane" Frankrike, 27"tum, 10 vxl.
nr. 750843
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 19h, 47m, 23s
El-cykel, Crescent, 28-tum, 21-växlar. batteri och laddare, punkteringsfria däck, 6-nycklar
nr. 750818
3 100 kr
Utropspris: 10 000 kr
5d, 19h, 45m, 23s
El-cykel, Yosemite, 7-växlar, 28-tum, batteri och laddare, 3-nycklar
nr. 750817
3 200 kr
Utropspris: 7 000 kr
5d, 19h, 43m, 23s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, 54 X 39 cm
nr. 750813
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 41m, 23s
Lisa Larson, figurin, Gustavsberg, längd 9 cm
nr. 750811
800 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 19h, 39m, 23s
Stekfat, Qianlong, Kina 1700-tal, porslin, underglasyrblått, längd 51 cm
nr. 750809
2 200 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 19h, 37m, 23s
Vägghylla, trådhållare, nysilverskrin mm, höjd 32 cm och lägre
nr. 750806
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 35m, 23s
Figuriner, glas keramik och brons, höjd 22 cm och lägre
nr. 750804
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 33m, 23s
Vaser, kannor mm, bland annat Rörstrand, höjd 23 cm och lägre
nr. 750802
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 31m, 23s
Bordslampor, fotogenlampa, 18 och 1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 750799
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 29m, 23s
Tobaksburk, gjutjärn, 1900-tal, höjd 18 cm
nr. 750794
150 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 27m, 23s
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 27 cm
nr. 750792
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 25m, 23s
Jardinjär, kanna, ramar mm, höjd 26 cm och lägre
nr. 750791
150 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 23m, 23s
17
17