Utropspris
Spegel, 1800-tal, 110 X 46 cm
nr. 750110
150 kr
Utropspris: 600 kr
17h, 2m, 45s
Lampbord, 1900 - talets första hälft, 57 x 38 cm, h = 74 cm
nr. 750173
150 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 52m, 45s
Matta, 1900-talets början, 400 X 60 cm
nr. 750224
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 17h, 4m, 45s
Bordslampa, Carl Fagerlund, Orrefors, 1950-tal, höjd 47 cm inklusive skärm
nr. 750273
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 17h, 52m, 45s
Figurin, Lisa Larson, Gustavsberg, längd 7,5 cm
nr. 750289
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 14m, 45s
LP-skivor
nr. 750425
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 0m, 45s
LP-skivor
nr. 750428
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 4m, 45s
Takfotogenlampa, 1800-tal, diameter 55 cm
nr. 750542
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 18h, 22m, 45s
Dörrbjällror, 18/1900-tal, höjd 23 cm
nr. 750588
150 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 18h, 30m, 45s
Ytterfoder, porslin, Kina, 1900-talets slut, diameter 37 cm
nr. 750637
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 17h, 16m, 45s
Ytterfoder, Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter14 cm
nr. 750660
150 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 17h, 40m, 45s
Jardinjär, kanna, ramar mm, höjd 26 cm och lägre
nr. 750791
150 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 44m, 45s
Tobaksburk, gjutjärn, 1900-tal, höjd 18 cm
nr. 750794
150 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 48m, 45s
Damcykel, Sport, "Motobecane" Frankrike, 27"tum, 10 vxl.
nr. 750843
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 17h, 8m, 45s
Klädhängare, teak och mässing, 1900-talets andra hälft, längd 46 cm
nr. 751123
150 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 17h, 58m, 45s
Stolar 3 + 2 + 1 st, 18 och 1900-tal
nr. 750097
125 kr
Utropspris: 600 kr
16h, 48m, 45s
Blomsterbänk med insats i rostfritt stål, 106 x 30 cm, h = 45 cm
nr. 750120
125 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 14m, 45s
Skåp, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, 175 X 113 X 45 cm
nr. 750135
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
17h, 28m, 45s
Sidobord, Erik Wörts, "Combi II" Ikea, 1960-tal, ek med laminatskiva, 80 X 35 X 28 cm
nr. 750171
125 kr
Utropspris: 800 kr
17h, 48m, 45s
Byrå, 1900talets första hälft, 62 x 30 cm, h = 64 cm
nr. 750174
125 kr
Utropspris: 300 kr
17h, 54m, 45s
Trädgårdsstol, 1900-talets andra hälft
nr. 750181
125 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 8m, 45s
Skålfat, Gunnar Nylund, Rörstrand, glaserat stengods, diameter 26 cm
nr. 750208
125 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 40m, 45s
nr. 750210
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 44m, 45s
Tallrikar 6 st assietter 8 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft, diameter 15 och 25 cm
nr. 750274
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 54m, 45s
17
17