Utropspris
Taklampa med hiss, Nordiska Kompaniet, nr:31255, 1940-tal, diameter 38 cm
nr. 748190
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 40m, 35s
Taklampor 2 st + Kupa, diameter 20 cm och mindre
nr. 748188
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 38m, 35s
Köksbord, 1950-tal, Perstorpsplatta, 90 X 75 X 74 cm
nr. 748185
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 36m, 35s
Chiffonjé, 1900-talets mitt, mahogny, 125 X 44 X 89 cm, en nyckel
nr. 748175
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 34m, 35s
Kamferkista, 1900-talets senare hälft, H=53 L=93
nr. 748174
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 9h, 32m, 35s
Grytor, kaffepannor mm, mestadels koppar
nr. 748172
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 30m, 35s
Gräsklippare, Klippo
nr. 748170
650 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 9h, 28m, 35s
Soffbord, 1950-tal, 97 X 55 X 60 cm
nr. 748169
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 26m, 35s
Pall, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft, höjd 42 cm
nr. 748168
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 24m, 35s
Kistor 2 st 18 och 1900-tal, längd 87 cm och mindre
nr. 748167
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 22m, 35s
nr. 748160
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 20m, 35s
Gabbehmatta, handknuten Indien, 202 X 140 cm
nr. 748156
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 18m, 35s
Matta, handknuten Afghanistan, 184 X 103 cm
nr. 748152
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 16m, 35s
Mattor 2 st, handknutna, 142 X 77 cm och mindre
nr. 748151
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 14m, 35s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 12m, 35s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 10m, 35s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 43 X 35 cm
nr. 748142
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 9h, 8m, 35s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 6m, 35s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 9h, 4m, 35s
Maria Manuela Vintilescu, plansch, 69 X 49 cm
nr. 748136
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 9h, 2m, 35s
Ljusstakar och oljelampa, glas och metall, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 748134
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 9h, 0m, 35s
nr. 748131
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 8h, 58m, 35s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 8h, 56m, 35s
Glas, pepparkvarnar, stekgryta med lock
nr. 748125
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 54m, 35s
23
23