Utropspris
Pipor, cigarrmunstycken, 18 och 1900-tal
nr. 750790
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 14h, 21m, 20s
Vaser, flaskor, mm, bland annat Kina, 18 och 1900-tal, höjd 17 cm och lägre
nr. 750789
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 19m, 20s
Religiös tavla 18-1900-tal 66 X 57
nr. 750774
200 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 37m, 20s
Damcykel Wici Malmö 28 tum
nr. 750746
300 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 35m, 20s
Matservisdelar + golvvas
nr. 750732
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 15h, 33m, 20s
nr. 750677
100 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 31m, 20s
Minicykel, 1900-talets andra hälft
nr. 750675
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 15h, 29m, 20s
Karmstolar ett par, , 1900-talets början, bredd 64 cm
nr. 750672
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 15h, 27m, 20s
Brännvinshundar mm, 1900-tal, bland annat Trelleborgs glasbruk, höjd 25 cm och lägre
nr. 750663
450 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 25m, 20s
Bordslampa, Jugend, 1900-talets början, koppar, höjd 49 cm
nr. 750662
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 23m, 20s
nr. 750661
350 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 21m, 20s
Ytterfoder, Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter14 cm
nr. 750660
150 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 15h, 19m, 20s
Väggfotogenlampa, 1900-tal, höjd 35 cm
nr. 750659
125 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 15h, 17m, 20s
Ljusstake, Erik Höglund, Boda, höjd 19 cm
nr. 750656
250 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 15h, 15m, 20s
Blomsterpiedestal, metall, Italien, 1900-talets andra hälft, höjd 72 cm
nr. 750655
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 13m, 20s
Malmgrytor 2 st, 17/1800-tal, diameter 36 cm och mindre
nr. 750653
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 11m, 20s
Erik Kullström, blomsterstilleben, olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 750651
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 9m, 20s
Nils Olzon (1891-1953) olja på duk, 77 X 58 cm
nr. 750650
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 15h, 7m, 20s
Stegpall, 1900-talets andra hälft, höjd 60 cm
nr. 750647
400 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 5m, 20s
Spegel, 1800-tal, trä, skuren dekor, 92 X 40 cm
nr. 750646
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 15h, 3m, 20s
Skålar, ljusstake mm, lergods och glas, höjd 24 cm och lägre
nr. 750645
250 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 15h, 1m, 20s
nr. 750639
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 59m, 20s
Väggkonsoler 2 st 1900-tal, bredd 58 cm och mindre
nr. 750638
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 57m, 20s
Ytterfoder, porslin, Kina, 1900-talets slut, diameter 37 cm
nr. 750637
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 55m, 20s
17
17