Utropspris
Utropspris
Skylt, höjd 3,6 m
nr. 749970
100 kr
Utropspris: 600 kr
14h, 34m, 40s
Skrivbord, 1800-tal, ek, 125 X 74 X 76 cm
nr. 749976
350 kr
Utropspris: 600 kr
14h, 42m, 40s
Bokhylla 1900-talets mitt, 159 X 32 X 74 cm
nr. 749980
150 kr
Utropspris: 600 kr
14h, 50m, 40s
Matta, handknuten, 192 X 131 cm
nr. 749991
50 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 12m, 40s
Spånsug, SERVA, 1000m3/h, 240V
nr. 750030
150 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 54m, 40s
Stolar 3 + 2 + 1 st, 18 och 1900-tal
nr. 750097
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 6m, 40s
Spegel, 1800-tal, 110 X 46 cm
nr. 750110
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 20m, 40s
Stolar 4 st, 1900-talets mitt, senare bemålning
nr. 750119
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 30m, 40s
Golvlampa, fot och skaft i trä, 1900 talets första hälft. h = 195 cm
nr. 750128
100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 38m, 40s
Fåtölj, 1900 talets första hälft, b = 65 cm
nr. 750138
100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 50m, 40s
Matservisdelar, Royal Copenhagen, Danmark, porslin, förgylld dekor
nr. 750151
300 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 14h, 58m, 40s
Takarmatur "Supertuben" Ateljé Lyktan, längd 100 cm
nr. 750178
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 15h, 20m, 40s
Golvlampor ett par, MAE, 1960-tal, mässing, höjd 144 cm
nr. 750179
175 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 15h, 22m, 40s
Salongsbord, 1800 tal, 104 x 71 cm, h = 74 cm
nr. 750182
0 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 15h, 28m, 40s
Servisdelar, Christineholm/Fyrklövern, porslin
nr. 750206
100 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 15h, 54m, 40s
Servisdelar "Blå Måsen" Bing & Gröndahl, porslin
nr. 750221
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 16m, 40s
Matta, 1900-talets början, 400 X 60 cm
nr. 750224
150 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 22m, 40s
Sängbord ett par, betsat trä, 1900-talets andra hälft, höjd 68 cm
nr. 750234
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 26m, 40s
MC-kläder, herr storlek XL och 45
nr. 750250
350 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 34m, 40s
MC-kläder, dam, storlek 40/38
nr. 750252
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 36m, 40s
Takpendel, Aneta 25338, h = 55 cm, diameter 70 cm
nr. 750260
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 44m, 40s
Takpendel, Aneta 25338, h = 55 cm,diameter 70 cm
nr. 750261
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 46m, 40s
Vinglas 9 st, 1900-talets andra hälft, höjd 16,5 cm
nr. 750264
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 14h, 52m, 40s
Champagneglas 6 st "Chateau" Bertil Vallien, Kosta Boda, höjd 23 cm
nr. 750281
200 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 15h, 26m, 40s
17
17