Utropspris
Utropspris
Servisdelar "Röd Rubin" Gefle
nr. 750859
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 37m, 26s
Taklampa, pendyl, glas och metall, 1900-talets första hälft, h = 42 cm, diameter 20 cm
nr. 750891
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 55m, 26s
Soffbord teak, 1900 - talets mitt, 135 x 55 cm, h = 55cm
nr. 750894
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 57m, 26s
Bordslampa, mässing med glaskupor, ombyggd fotogenlampa, 1900-talets första hälft, höjd 60 cm
nr. 750921
175 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 11m, 26s
Trädgårdsurna, betong, diameter = 43cm, h = 50 cm
nr. 750927
175 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 15m, 26s
Skålar fat, figuriner mm, bland annat Kina, diameter 32 cm och mindre
nr. 750944
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 25m, 26s
Stolar, 4st, trä och konstläder, 1900-talets mitt
nr. 750975
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 51m, 26s
nr. 750976
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 53m, 26s
Karmstolar, ett par, 1900-talets senare hälft, B=81
nr. 751082
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 18h, 21m, 26s
Ställning med korgar, Elfa, 145 X 55 X 54 cm
nr. 751105
75 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 18h, 39m, 26s
Stereo med högtalare Pioneer
nr. 751110
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 18h, 47m, 26s
Kameror, Olympus, Canon mm
nr. 751131
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 19h, 29m, 26s
Armbandsur 2 st Emporio Armani och Jacques Lemans, quartz, diameter 30 mm och mindre
nr. 751132
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 19h, 31m, 26s
Soffbord 1960-tal, teak, senare hjul och bemålning på skivan, 160 X 60 X 54 cm
nr. 751458
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 19h, 20m, 26s
nr. 751516
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 19h, 30m, 26s
Soffbord, 1900-talets mitt, diameter 95 cm
nr. 750106
175 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 13m, 26s
Stolar 4 st, 1960-tal, bok, stoppade och klädda sitsar
nr. 750114
500 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 21m, 26s
Golvlampa, fot och skaft i trä, 1900 talets första hälft. h = 160cm
nr. 750130
75 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 37m, 26s
Salongsbord, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft, diameter 75 cm, höjd 75 cm
nr. 750172
350 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 5m, 26s
Salongsbord på hjul, 1800 tal, 102 x 70 cm, h = 76cm
nr. 750183
0 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 27m, 26s
Ljusstakar och vas, "Reflection", Stelton, h = 23 cm och mindre
nr. 750200
75 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 41m, 26s
Skålfat, Gunnar Nylund, Rörstrand, glaserat stengods, diameter 26 cm
nr. 750208
125 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 17h, 55m, 26s
Skål, Saxbo, Danmark, glaserat stengods, höjd 9 cm
nr. 750217
300 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 18h, 7m, 26s
Skålar fat mm, bland annat Kosta Boda, höjd 30 cm och lägre
nr. 750241
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 18h, 25m, 26s
17
17