Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Gallerimatta, handknuten, Afghanistan, 280 X 95 cm
nr. 750511
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 9h, 4m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matta, handknuten, Afghanistan, 161 X 203 cm
nr. 750512
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 9h, 6m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrivbord, 2000-tal, 142 X 60 X 75 cm
nr. 750524
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 9h, 18m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord, stolar 4 st, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, bordets längd 125 cm
nr. 750579
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
8h, 57m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Malmgrytor 2 st, 17/1800-tal, diameter 36 cm och mindre
nr. 750653
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 36m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kanna, Louis Lourioux (1874-1930) Frankrike, 1920-tal, glaserat stengods, höjd 13 cm
nr. 750661
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 46m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brännvinshundar mm, 1900-tal, bland annat Trelleborgs glasbruk, höjd 25 cm och lägre
nr. 750663
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 50m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, 1900-talets början, koppar, kupa i glas, höjd 42 cm
nr. 750677
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 56m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Damcykel Wici Malmö 28 tum
nr. 750746
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 9h, 0m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lisa Larson, figurin, Gustavsberg, längd 9 cm
nr. 750811
Aktuellt bud:
800 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 4m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Damcykel, Sport, "Motobecane" Frankrike, 27"tum, 10 vxl.
nr. 750843
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 12m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, skuren i trä, kina, 1900-talets mitt, längd 53 cm
nr. 750867
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 34m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Urna med lock "Blå Blomst" Royal Copenhagen, Danmark, porslin, höjd 29 cm
nr. 750882
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 40m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
7 an stolar, 4 st, Arne Jacobsson för Fritz Hansen
nr. 750908
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 54m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar, väggljusstake mm, höjd 40 cm och lägre
nr. 750943
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 12m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Takfotogenlampa, 1800-tal, senare elektrifierad, höjd 73 cm
nr. 750954
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 20m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Högtalare, 1par, Cerwin Vega Hed H-15
nr. 750963
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 24m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Herrcykel, "Pilen", 28"tum
nr. 750973
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 36m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Byrå, 1800-tal, 71 x 44 cm, h = 98 cm
nr. 750980
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 48m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Byrå, Ikea, 1900 - talets senare hälft. 77 x 44 cm, h = 60 cm
nr. 750983
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 9h, 50m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotogenlampor, 18/1900-tal, höjd 69 cm och lägre
nr. 751029
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 10h, 8m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kameror mm, bland annat Polaroid, Kodak Vest Pocket Model B
nr. 749905
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 600 kr
7h, 46m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matta, handknuten, Afghanistan, 230 X145 cm
nr. 749939
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 600 kr
8h, 0m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matta, handknuten, Iran, 163 X 94 cm
nr. 749947
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 600 kr
8h, 4m, 23s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
...
17
1
...
5
...
17