Utropspris
Utropspris
Kaffeskedar 10 + 7 + 6 st, vikt 246 gram
nr. 750066
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
3h, 19m, 51s
Linneskåp, 1900-talets mitt, björk, 163 X 46 X 109 cm
nr. 750112
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 1h, 23m, 51s
Soffbord "Icicle" Thomas Pedersen, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal, skiva i laminat, ben i ek, 85 X 60 X 44 cm
nr. 750187
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 2h, 33m, 51s
Mat och kaffeservis "Classic Romance" Svaneholm, porslin
nr. 750243
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 1h, 31m, 51s
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, glaserat stengods, höjd 16 cm
nr. 750270
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 5m, 51s
Bordslampa, Carl Fagerlund, Orrefors, 1950-tal, höjd 47 cm inklusive skärm
nr. 750273
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 11m, 51s
Pins och emblem ur Hans Ellerströms samling
nr. 750297
1 700 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 49m, 51s
Armbandsur Seiko Chronograph, quartz, stål, diameter 39 mm
nr. 750298
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 51m, 51s
Böcker, Nautica och flyg, proveniens Hans Ellerströms
nr. 750301
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 2h, 57m, 51s
Kortlek, "The American Indian Souvenir Playing Cards" Copyrighted in 1900 by Lazarus & Melzer Los Angeles Cal, 53-kort
nr. 750303
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 1h, 1m, 51s
stolar 4 st, karmstolar 2 st, Windsor-modell, ek, 1900-talets andra hälft
nr. 750308
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 1h, 11m, 51s
nr. 750318
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 1h, 29m, 51s
Träningscykel, Technogym
nr. 750362
950 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 2h, 1m, 51s
Glasservis, Fyrklövern 70 delar
nr. 750396
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 2h, 11m, 51s
Ytterfoder, 2 st, betong, 1900-talets senare hälft, L=121 och 61, H=26
nr. 750497
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 2h, 7m, 51s
Matta, handknuten, Iran, 249 X 148 cm
nr. 750509
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 2h, 17m, 51s
Pipor, cigarrmunstycken, 18 och 1900-tal
nr. 750790
175 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 1h, 1m, 51s
Snickarbänk längd 175 cm, höjd 85 cm
nr. 750989
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 3h, 11m, 51s
Hans Osswald, blandteknik på pannå 2 st, 50 X 34 cm och mindre
nr. 749903
300 kr
Utropspris: 800 kr
59m, 51s
Högtalare 4 st, Mission M71i och M74
nr. 749933
450 kr
Utropspris: 800 kr
1h, 13m, 51s
Mogens Vantore (1895-1977) Stilleben, olja på duk, 60 X 70 cm
nr. 749984
125 kr
Utropspris: 800 kr
1h, 59m, 51s
Mattor 2 st, handknutna, Pakistan, 200 X 137 cm och mindre
nr. 749990
300 kr
Utropspris: 800 kr
2h, 11m, 51s
Soffbord, 1900-talets andra hälft, bambu, rotting och glas, 90 X 90 X 50 cm
nr. 750000
100 kr
Utropspris: 800 kr
2h, 25m, 51s
Herrcykel, Crescent, 28tum, 7vxl
nr. 750021
800 kr
Utropspris: 800 kr
2h, 49m, 51s
17
17