Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Golvlampa Lyktan metall på marmorfot
nr. 746760
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 600 kr
18h, 11m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Klämlampa plast med plåtskärm 1900-talets mitt H=13
nr. 746761
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 12m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets första hälft, glas och mässing, diameter 30 cm
nr. 746425
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 14m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, ljusstakar mm, bland annat Lladro, Goebel och Royal Copenhagen
nr. 746427
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 18m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 47 cm
nr. 746430
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 24m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett pat Le Dauphin, Frankrike, höjd 36 cm
nr. 746431
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
18h, 26m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett pat Le Dauphin, Frankrike, höjd 36 cm
nr. 746432
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 800 kr
18h, 28m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, glas och mässing. längd 68 cm
nr. 746437
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 36m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, teak och glas, 1950/60-tal, längd 43 cm
nr. 746439
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 38m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sänglampor ett par, Knud Christensen, Elit, 1960-tal, diameter 19 cm
nr. 746441
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 40m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Jordglob med belysning ( plast )
nr. 746799
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 300 kr
18h, 40m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotogenlampfot Skulltuna H= 37
nr. 746836
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 300 kr
19h, 5m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa smide H= 149
nr. 746896
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 26m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Carl Fagerlund, Orrefors, glas och mässing, 1960-tal, diameter 18 cm
nr. 746511
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
19h, 32m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, stomme i mässing, behängd med prismor, 1900-talets mitt, diameter 50 cm
nr. 746513
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 34m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stallykta furu, tot H=42
nr. 746921
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
19h, 35m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa med prismor, barockstil, H=60
nr. 746546
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
19h, 44m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa med prismor, 1900-talets tidigare hälft, H=73
nr. 746550
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
19h, 46m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa H=121
nr. 746954
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 53m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, Ateljé Lyktan, trä och krom
nr. 746592
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 2m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar och oljelampor, bland annat Höganäs, höjd 16 cm och lägre
nr. 746629
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
20h, 34m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuskrona plåt D=58
nr. 746958
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 18h, 10m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, vaser, karaff mm, höjd 36 cm och lägre
nr. 746638
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 18h, 20m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, teak, 1900-talets mitt, diameter ca 46 cm höjd 52 cm.
nr. 746988
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 18h, 29m, 38s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7