Utropspris
Väggfotogenlampa, 1900-tal, höjd 35 cm
nr. 750659
125 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 21m, 0s
Ljusstake, Erik Höglund, Boda, höjd 19 cm
nr. 750656
450 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 9h, 19m, 0s
Hallampa funkis glas smide H=38
nr. 750452
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 9h, 18m, 0s
Ljusstakar Ystad Metall Ett par B=22,5
nr. 750448
900 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 9h, 15m, 0s
Bordslampa, Öia, mässing och grönlackerad plåt, 1970/80-tal, höjd 49 cm
nr. 750639
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 9h, 3m, 0s
Taklampa funkis D=62
nr. 750391
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 44m, 0s
Fotogenlampa, 18/1900-tal, höjd 48 cm
nr. 750625
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 43m, 0s
Bordslampor 2 st, 1900-talets första hälft, höjd 41 cm och lägre
nr. 750622
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 8h, 41m, 0s
Väggljusstake, 1900-talets början, mässing, höjd 53 cm
nr. 750606
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 33m, 0s
Golvlampa mässing H=158
nr. 750373
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 27m, 0s
Taklampa glas mässing D=34
nr. 750370
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 25m, 0s
Ljusstake, vågar mm, höjd 42 cm och lägre
nr. 750597
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 25m, 0s
Jordglob H=45
nr. 750369
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 24m, 0s
Ljusstakar ett par, brons, 1900-talets första hälft, höjd 32 cm
nr. 750594
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 23m, 0s
nr. 750592
175 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 17m, 0s
Strålkastare/scenbelysning, 2 st, B=41
nr. 750587
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 11m, 0s
Golvlampa, 1900-talets första hälft, två ljuspunkter. Fot av marmor med lejontassar.
nr. 750584
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 9m, 0s
Takfotogenlampa, 1800-tal, diameter 55 cm
nr. 750542
150 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 5m, 0s
Bordsfotogenlampa H=50
nr. 750350
250 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 34m, 0s
Månskenslampa 18-1900-tal tot H=58
nr. 750256
1 200 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 9h, 3m, 0s
Krucifix, ljusstakar, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 750435
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 57m, 0s
Bordslampfot marmor H=38
nr. 750231
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 44m, 0s
Taklampa koppar H=20
nr. 750230
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 43m, 0s
Taklampor glas & metall 2st D=26 & mindre
nr. 750228
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 8h, 42m, 0s