Utropspris
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
175 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 5m, 10s
nr. 748449
50 kr
Utropspris: 500 kr
21h, 6m, 10s
Miniatyrtavlor, bl.a. målat, H = 5,5 o mindre
nr. 748529
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 51m, 10s
Träskrin, spegel och skulptur
nr. 748534
175 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 56m, 10s
Utställningsaffisch, Miró, 155 x 115
nr. 748544
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 20h, 6m, 10s
nr. 748560
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 20h, 19m, 10s
Åke Wickström, olja på duk 1969, 65x90
nr. 748603
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 20h, 50m, 10s
Astrid Gate, graalvas, 219/299, Special Edition, utförd för Fyrklövern, H = 23 + ljussockel
nr. 748605
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 20h, 52m, 10s
Stenfragment, Börje Berglund-figur m.m.
nr. 748609
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 20h, 56m, 10s
Otydligt signerad olja på pannå 36 X 44
nr. 748668
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 19h, 51m, 10s
Otydligt signerad litografi 43/70 53 X 36
nr. 748669
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 19h, 52m, 10s
Gösta Dagermark litografi 6/245 49 X 57
nr. 748670
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 19h, 53m, 10s
Otydligt signerad olja på pannå 29 X 38 Kristianstadmotiv
nr. 748672
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 19h, 55m, 10s
Tryck 2 st 42 X 33 och mindre
nr. 748674
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 19h, 57m, 10s
Greta Liljeblad Lysén olja på duk 71 X 99
nr. 748682
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 20h, 5m, 10s
Björn Krestesen, färglitografi 109/150, 60 x 81
nr. 748686
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 20h, 9m, 10s
Tom Ringberg olja på duk 65 X 65
nr. 748687
150 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 10m, 10s
nr. 748688
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 11m, 10s
Birgersdotter -94 akvarell/tusch 24 X 23
nr. 748689
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 20h, 12m, 10s
Otydligt signerad litografi 25/350 58 X 42
nr. 748690
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 13m, 10s
Sydd tavla 41 X 80
nr. 748720
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 43m, 10s
Otydligt signerad olja på duk 44 X 53
nr. 748723
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 20h, 46m, 10s
Britt Frykstrand Fajersson akvarell 22 X 32
nr. 748727
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 47m, 10s
Otydligt signerad olja på duk 54 X 45
nr. 748728
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 48m, 10s