Utropspris
Spegellampetter 3 st, 1900-talets andra hälft, konstmassa och metall, höjd 35 cm
nr. 750592
175 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 52m, 10s
Strålkastare/scenbelysning, 2 st, B=41
nr. 750587
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 46m, 10s
Golvlampa, 1900-talets första hälft, två ljuspunkter. Fot av marmor med lejontassar.
nr. 750584
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 44m, 10s
Takfotogenlampa, 1800-tal, diameter 55 cm
nr. 750542
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 40m, 10s
Krucifix, ljusstakar, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 750435
125 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 32m, 10s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 40 cm
nr. 750356
250 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 48m, 10s
Golvlampa, Borens, 1900-talets andra hälft, mässing och grönlackerad plåt, höjd 144 cm
nr. 750329
1 000 kr
Utropspris: 600 kr
10h, 34m, 10s
Ljusstakar, kanna mm, höjd 35 cm och lägre
nr. 750323
150 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 32m, 10s