Utropspris
Adventsljusstakar, 3 st, Markslöjd
nr. 748925
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 15h, 4m, 8s
Gruvlyktor 3 st, mässing, 1900-talets andra hälft, höjd
nr. 748927
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 15h, 8m, 8s
Industrilampor 2 st, diameter ca 20 cm
nr. 748932
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 12h, 46m, 8s
Golvlampa, H=158
nr. 749062
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 56m, 8s
Golvlampa, kromad metall, 1900-talets senare hälft, H=114
nr. 749067
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 13h, 58m, 8s
Ljusstakar, mässing, höjd 27 cm och lägre
nr. 749089
75 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 14h, 24m, 8s
Taklampa, 1960-tal, mässing, tygskärm, diameter 38 cm
nr. 749096
75 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 30m, 8s