Utropspris
Utropspris
Ljusstakar, dörrstopp, metall, höjd 12 cm och lägre
nr. 748032
350 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 31m, 8s
Takplafonder 2 st Fagerhult D= 60
nr. 748040
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 14m, 8s
Taklampor 2 st D= 34
nr. 748042
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 15m, 8s
Golvlampor 2 st, 1900-talets andra hälft 141-143 cm
nr. 748063
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 23m, 8s
Ljuskronor 3 st, 1900-talets andra hälft, diameter 50 cm och mindre
nr. 748074
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 31m, 8s
Ifö belysning hyllor mm
nr. 748133
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 8m, 8s
Kristallampa gulmetall D=40
nr. 748166
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 30m, 8s
Bordslampa H= 58 + vägglampa
nr. 748186
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 42m, 8s
Taklampor 2 st + Kupa, diameter 20 cm och mindre
nr. 748188
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 1m, 8s
Golvlampa, 1920-tal, patinerad mässing, fot i gjutjärn, höj och sänkbar
nr. 748331
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 6h, 23m, 8s
Golvlampa, 2000-tal höj och sänkbar
nr. 748362
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 6h, 41m, 8s
Bordslampor 2st Frankrike, keramik H=45 & mindre
nr. 748386
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 16m, 8s
Golvlampa, 1950-tal, mässing, höjd 153 cm
nr. 748425
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 31m, 8s
Golvlampa, Ateljé Lyktan Åhus, 1980-tal, höj och sänkbar
nr. 748426
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 33m, 8s
Ljusstakar 5 par, mässing, 1900-tal, höjd 13-19 cm
nr. 748460
500 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 5m, 8s
Kandelabrar, ett par, nysilver, 1900-talets tidigare hälft, H=23
nr. 748524
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 6h, 17m, 8s
Golvlampa, Cottex, höjd 145 cm
nr. 748623
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 1m, 8s
Väggljusstakar, leksaksbil mm
nr. 748625
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 5m, 8s
Vaser, ljusstakar, jordglob mm, höjd 30cm och lägre
nr. 748760
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 45m, 8s
Taklampa funkis D=62
nr. 748816
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 30m, 8s
Taklampa, Ateljé Lyktan, H = 35, akrylplast
nr. 748850
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 50m, 8s
Vägglyster, 2 par, 1900-tal
nr. 748862
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 1m, 8s
Jordglob med belysning, 1950-tal, höjd 42 cm
nr. 748881
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 31m, 8s
Bordslampa, Uppsala Ekeby, Höjd ink skärmhållare =42
nr. 748882
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 33m, 8s