Utropspris
Utropspris
Hängfotogenlampa majolika B=33
nr. 751067
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 23h, 8m, 6s
Taklampa, koppar, 1960/70-tal, diameter 50 cm
nr. 751226
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 23h, 26m, 6s
Väggljusstakar ett par, PUV Svensk Tenn, 1936, höjd 28 cm
nr. 751325
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 0h, 46m, 6s
Taklampa, 1900-talets mitt, mässing, behängd med prismor, diameter 60 cm
nr. 751339
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 22h, 48m, 6s
Takfotogenlampa, 1800-tal, diameter 55 cm
nr. 750542
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 0h, 24m, 6s
Strålkastare/scenbelysning, 2 st, B=41
nr. 750587
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 0h, 30m, 6s
nr. 750592
175 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 0h, 36m, 6s
Bordslampor 2 st, 1900-talets första hälft, höjd 41 cm och lägre
nr. 750622
450 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 23h, 0m, 6s
nr. 750639
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 23h, 22m, 6s
Bordslampor, fotogenlampa, 18 och 1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 750799
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 22h, 52m, 6s
Vägglampa, 1900-talets början, mässing och glas, kupans diameter 15 cm
nr. 750857
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 23h, 22m, 6s
Golvljusstake smide H=147
nr. 751037
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 22h, 50m, 6s
Taklampa, 1900-talets mitt, mässing, diameter 60 cm
nr. 751340
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 50m, 6s
Taklampa, plast, 1900-talets andra hälft, diameter 40 cm
nr. 751343
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 56m, 6s
Golvlampa, teak, 1950/60-tal, höjd 121 cm
nr. 751346
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 2m, 6s
Inbyggnadslampor 11 st
nr. 751347
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 4m, 6s
Lykta, Erik Magnussen, Stelton, Danmark, rostfritt stål, höjd 35 cm
nr. 751382
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 38m, 6s
Taklampa, Tiffany - stil, 1900 - talets mitt, diameter 55 cm
nr. 751438
175 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 36m, 6s
Poängtavla till flipperspel, 1960-tal, 66 X 72 X 30 cm
nr. 751509
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 23h, 40m, 6s
Bordslampor ett par Flygfors H=34
nr. 750227
450 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 0m, 6s
Taklampa funkis D=62
nr. 750391
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 23h, 3m, 6s
Spegel teak med belysning H=88
nr. 750480
600 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 0h, 0m, 6s
Kristallampa D= 47
nr. 750582
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 23h, 58m, 6s
Golvlampa, 1900-talets första hälft, två ljuspunkter. Fot av marmor med lejontassar.
nr. 750584
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 0h, 28m, 6s