Utropspris
Taklampa, Belid, diameter 40 cm
nr. 749264
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 0h, 44m, 39s
Hallampa funkis B=39
nr. 749274
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 22h, 49m, 39s
Bordslampa, Olson & Jensen, 2000-tal, mässing, Diameter 48 cm
nr. 749326
175 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 22h, 50m, 39s
Bordslampor ett par, Olson & Jensen, 2000-tal, mässing, Diameter 39 cm
nr. 749327
400 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 22h, 52m, 39s
Martinalampa metall glas på marmorfot H=186
nr. 749279
800 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 22h, 54m, 39s
Taklampa, 1920/30-tal, kromad metall och glas, kupans diameter
nr. 749329
350 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 22h, 56m, 39s
Taklampa, 1920/30-tal, diameter 40 cm
nr. 749330
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 22h, 58m, 39s
Bordslampa, Öja, mässing, höjd 32 cm
nr. 749333
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 4m, 39s
Ljuskrona mässing D=35
nr. 749292
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 5m, 39s
Butiksskylt med belysning, dubbelsidig, 1900-talets senare hälft, L=120 H=100
nr. 749343
300 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 23h, 18m, 39s
Kandelaber H=34
nr. 749316
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 19m, 39s
Ljusstakar nysilver ett par H=11,5
nr. 749321
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 22m, 39s
Ljusstakar 2 + 2 bla Hans Agne Jakobsson H=10 och mindre
nr. 749350
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 30m, 39s
Takkrona behängd med prismor, 1900-talets senare hälft, H=65
nr. 749394
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 23h, 44m, 39s
Kandelaber, troligtvis Boda Smide, 1900-talets andra hälft, höjd 43 cm
nr. 749414
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 23h, 52m, 39s
Fotogenlampor 3 st, en elektrifierad, höjd 53 cm och lägre
nr. 749442
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 0h, 6m, 39s
Ljuskronor 2 st, smide och glas, 1900-talets andra hälft, diameter 45 cm
nr. 749452
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 0h, 18m, 39s
Tennljusstakar ett par, Athena, Ystad, 1938, 22 X 10 x 10 cm
nr. 749460
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 0h, 20m, 39s
Ljusstakar, ljuslyktor, 1900-tal, höjd 38 cm och lägre
nr. 749489
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 0h, 38m, 39s
Taklampa, 1960-tal, aluminium och glas, diameter 36 cm
nr. 749495
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 0h, 48m, 39s
Bordslampor 2 st, tillverkade av tryckvalsar, höjd 69 cm och lägre
nr. 749503
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 0m, 39s
Golvlampa, 1960/70-tal, betsat trä, höjd 153 cm
nr. 749504
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 2m, 39s
Vagnslykta, mässing, höjd 75 cm
nr. 749507
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 6m, 39s
Bordslampa, Ikea, höjd 56 cm inklusive skärm
nr. 749508
175 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 8m, 39s