Utropspris
Vägglampor 2 par
nr. 750464
0 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 56m, 42s
Bordslampa, Jugend, 1900-talets början, koppar, höjd 49 cm
nr. 750662
75 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 56m, 42s
Matservisdelar Arabia
nr. 750463
250 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 55m, 42s
Fattigmanssilver 4 delar H=21 och mindre
nr. 750462
150 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 54m, 42s
nr. 750661
1 000 kr
Utropspris: 800 kr
23h, 54m, 42s
Ytterfoder med fat Rörstrand tot H=27
nr. 750461
300 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 53m, 42s
Ytterfoder Rörstrand H=19,5
nr. 750459
500 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 52m, 42s
Ytterfoder, Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter14 cm
nr. 750660
150 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 52m, 42s
Ulf Hårdner, olja på duk 70x120
nr. 750458
175 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 51m, 42s
Pontus Carle, litografi 20/125, 60x79
nr. 750455
0 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 50m, 42s
Väggfotogenlampa, 1900-tal, höjd 35 cm
nr. 750659
150 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 50m, 42s
Johan Gottfrid Lård akvarell 32 X 40, Tivoliparken Kristianstad
nr. 750454
0 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 49m, 42s
Maria Ronnehed, blandteknik 90x61
nr. 750453
1 900 kr
Utropspris: 4 000 kr
23h, 48m, 42s
Ljusstake, Erik Höglund, Boda, höjd 19 cm
nr. 750656
450 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 48m, 42s
Hallampa funkis glas smide H=38
nr. 750452
0 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 47m, 42s
Skålar mm bla Orrefors L=25 och mindre
nr. 750326
100 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 45m, 47s
CO Hultén, litografi 49/100 78x57
nr. 750451
100 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 46m, 42s
Blomsterpiedestal, metall, Italien, 1900-talets andra hälft, höjd 72 cm
nr. 750655
300 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 46m, 42s
Vas Rörstrand H=23
nr. 750449
150 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 45m, 42s
Ljusstakar Ystad Metall Ett par B=22,5
nr. 750448
900 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 44m, 42s
Malmgrytor 2 st, 17/1800-tal, diameter 36 cm och mindre
nr. 750653
100 kr
Utropspris: 800 kr
23h, 44m, 42s
Figurin Wallendorf H=20
nr. 750446
350 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 43m, 42s
Oidentifierad konstnär, akvarell, 118x85, otydligt signerad
nr. 750445
550 kr
Utropspris: 5 000 kr
23h, 42m, 42s
Erik Kullström, blomsterstilleben, olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 750651
150 kr
Utropspris: 400 kr
23h, 42m, 42s
40
41
42
43
44
45
46
47
42
47