Utropspris
Utropspris
Taklampa glas mässing D=38
nr. 750835
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 5m, 12s
Elna Jolum, skål, etsat underfång, glasskolan, Kosta 1998, diameter12,5 cm
nr. 750839
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 9m, 12s
Börje Nettelbring olja på duk 48 X 58
nr. 750840
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 10m, 12s
Knut Grane litografi 23/100 35 X 35
nr. 750841
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 11m, 12s
Lennart Aschenbrenner litografi 2/96 45 X 34
nr. 750845
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 1h, 14m, 12s
Sängbricka, mindre bord med fällbara ben, 77 x 42 cm, h = 56 cm
nr. 750863
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 0h, 1m, 12s
Kinamattor, 2 st 152x91
nr. 750888
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 41m, 12s
Tryck Matisse och svanen 58 X 58
nr. 750893
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 45m, 12s
Cecilia Cafen litografi 2/20 44 X 55
nr. 750897
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 23h, 47m, 12s
Emaljgrytor 2 st Kockums och Nacco, längd 36 cm och mindre
nr. 750903
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 0h, 23m, 12s
Orientmatta Ingelas 150x100
nr. 750922
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 5m, 12s
Orientmatta Afshar 155x100
nr. 750923
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 6m, 12s
Yert Johansson litografi 93/100 43 X 51
nr. 750939
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 19m, 12s
Yert Johansson litografi 92/100 52 X 42
nr. 750947
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 22m, 12s
Sören Brynielsson litografi 57/150 42 X 56
nr. 750968
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 37m, 12s
Servisdelar "Mullbär" Gefle
nr. 750969
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 1m, 12s
Rakspegel med borste och tvålkopp, 1900-talets första hälft, höjd 34 cm
nr. 750971
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 3m, 12s
Träfigurer 4 st, 1900-talets andra hälft, osignerade, höjd 14 cm och lägre
nr. 750974
250 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 9m, 12s
Plansch 61 X 92
nr. 750985
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 42m, 12s
Görel Andersdotter Lill litografi 40 X 49
nr. 750986
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 43m, 12s
Otydligt signerad litografi 235/300 54 X 65
nr. 750990
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 45m, 12s
Per Svensson litografi 82/100 54 X 53
nr. 750992
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 47m, 12s
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 61 cm
nr. 751001
100 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 29m, 12s
Bestickservisdelar "Svensk Spets" nysilver och rostfritt stål, olika tillverkare
nr. 751005
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 35m, 12s
40
41
42
43
44
45
46
47
42
47