Utropspris
Krus med tappkran, Höganäs, saltglaserat stengods, höjd 33 cm
nr. 751030
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 5h, 31m, 27s
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 61 cm
nr. 751001
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 19m, 27s
Servisdelar "Mullbär" Gefle
nr. 750969
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 51m, 27s
Skålar fat, figuriner mm, bland annat Kina, diameter 32 cm och mindre
nr. 750944
100 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 35m, 27s
Figuriner 2 st, gips, höjd 58 cm och lägre
nr. 750940
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 29m, 27s
Bordslampa, Ekeby, 1930-tal, glaserat lergods, höjd 30 cm
nr. 750937
150 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 4h, 27m, 27s
Trädgårdsurna, betong, diameter = 43cm, h = 50 cm
nr. 750927
800 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 25m, 27s
Ytterfoder, 1900-talets första hälft, flintgods, diameter 41 cm
nr. 750900
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 11m, 27s
Urna med lock "Blå Blomst" Royal Copenhagen, Danmark, porslin, höjd 29 cm
nr. 750882
550 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 4h, 1m, 27s
Servisdelar "Röd Rubin" Gefle
nr. 750859
300 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 47m, 27s
Bordslampor 2 st, keramik, 1900-talets slut, höjd 48 cm
nr. 750854
100 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 43m, 27s
Bordslampor 2 st, Kina, 18 och 1900-tal, höjd 29 cm
nr. 750851
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 41m, 27s
Skål med lock, porslin Kina, 1800-tal 11,5 cm
nr. 750849
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 37m, 27s
Lisa Larson, figurin, Gustavsberg, längd 9 cm
nr. 750811
800 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 3h, 25m, 27s
Stekfat, Qianlong, Kina 1700-tal, porslin, underglasyrblått, längd 51 cm
nr. 750809
2 400 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 23m, 27s
Figuriner, glas keramik och brons, höjd 22 cm och lägre
nr. 750804
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 19m, 27s
Vaser, kannor mm, bland annat Rörstrand, höjd 23 cm och lägre
nr. 750802
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 17m, 27s
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, höjd 27 cm
nr. 750792
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 11m, 27s
Jardinjär, kanna, ramar mm, höjd 26 cm och lägre
nr. 750791
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 9m, 27s
Vaser, flaskor, mm, bland annat Kina, 18 och 1900-tal, höjd 17 cm och lägre
nr. 750789
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 5m, 27s
Matservisdelar + golvvas
nr. 750732
175 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 19m, 27s
nr. 750661
950 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 4h, 7m, 27s
Ytterfoder, Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter14 cm
nr. 750660
150 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 5m, 27s
Skålar, ljusstake mm, lergods och glas, höjd 24 cm och lägre
nr. 750645
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 47m, 27s